Skype tegeleb 3D-kõnede arendamisega

Skype tegeleb 3D-kõnede arendamisegaKommunikatsioonivahendeid üritatakse tänapäeval muuta üha enam kiiremaks ja paremaks. Skype avaldas enda esimesel ümmargusel juubeliaastal uue eesmärgi hakata võimaldama kiireid 3D-kõnesid.

Tänapäeva mobiilses maailmas tundub elu ilma nutitelefoni ja internetita täiesti võimatu. Infoühiskonnas üritame olla kursis viimaste uudistega nii kiiresti kui võimalik. Tõenäoliselt ei kujutanud paljud meist sellist elu veel 10 aastat tagasi ette. Tehnoloogia areng on olnud aga nii kiire ja võimas, et iga valdkonda täiustatakse ja arendatakse pidevalt.

Eestist alguse saanud Skype, mille omanikuks on nüüd Microsoft, on enda 10. juubeliaastal öelnud, et hetkel käib põhjalik töö 3D-kõnede väljatöötamiseks ja arendamiseks. Praegu ongi peamiseks eesmärgiks 3D-platvormi loomine, sest kõik muu on Skype’i esindajate sõnade järgi olemas.

Skype’i jaoks on antud küsimus aga eriti olulise tähtsusega, sest hetkel ollakse enda positsioonil kommunikatsioonivahendajate hulgas kõikuvas olekus. Mitmed ettevõtted on suutnud end Skype’ile konkureerivaks teha just kommunikatsiooni kvaliteedi poolest. Seetõttu üritab Skype välja tulla millegi uue ja teistsugusega, milleks oleks 3D-kõne.

BBC-le antud intervjuus ütles filmirežissöör James Cameron, et tema arvates peakski kogu meelelahutus olema 3D-s, sest see annab inimestele hoopis uue elamuse. See oleks uus tase ka kõnedes, mis analüütikute arvates tooks Skype’i uuesti esile. Skype’il ongi hetkel plaan tulla välja 3D-kõnedega, mille puhul inimesed ei peaks endale ette panema 3D-prille, vaid seadmesse endasse on vastav lääts juba sisse ehitatud. Hetkel väljapakutud lahenduse juures peaks inimene sellise 3D-kõne jaoks omama mitut arvutikaamerat, mis pole aga kasutajale mugav. Paraku on viimasel ajal arendustöö pidevalt toppama jäänud just ettevõttesiseste restruktureerimiste ja omanikevahetuse tõttu. Nüüd on Skype lõpuks hakanud tungima mobiilse kommunikatsiooni turule enda uuenduslike ideedega, et võidelda selliste rakendustega nagu Viber ja WhatsApp.

Kuigi antud idee on vägagi innovatiivne, siis tegelikult ei ole kindel kuivõrd hea vastuvõtu Skype’i 3D-kõned saaksid. Pigem sooviks kasutajad leida Skype’is muid uusi ja vajalikke võimalusi. Õnneks on Skype pärast paigalseisu hakanud pöörama tähelepanu probleemidele, mida tuleks kiiremas korras lahendama hakkama, et inimeste usaldust hoida. Kindlasti tullakse mingite uuendustega välja juba lähiajal, kuid millal saab välja töötatud 3D-kõne, seda näitab meile tulevik.

Allikad: www.bbc.co.uk, www.Theguardian.com, www.techcrunch.com, www.gantdaily.com

Foto: www.alanmars.wordpress.com

Be the first to comment

Leave a Reply