8-aastase poisi tekitatud liiklusõnnetus tappis tema õe

LiiklusõnnetusKuue-aastane tüdruk ja kaheksa-aastane poiss läksid õhtul pärast voodist välja hiilimist ema autoga lõbusõitu tegema. Kolmapäeva hilisõhtul aset leidnud õnnetuse hetkel olid lastel veel isegi ööriided seljas.

Tunnistajate sõnul oskas poiss – vähemalt mõneti – autot juhtida, jäädes punase valgusfoori taga seisma ja jälgides teisigi liikluseeskirju. Pärast kaheksa-kilomeetrilist lõbusõitu kaldus poisi juhitud auto teelt kõrvale ning tabas tee ääres seisvat posti. Poiss pääses õnnetusest põlvevigastusega, kuid tüdruk, kes politsei sõnul turvavööd ei kasutanud, kannatas niivõrd tõsiste vigastuste käes, et suri neljapäeva varahommikul Phoenixi haiglas.

Autot ligikaudu viisteist minutit jälitanud Phoenixi elanik Ruby De La Cruzi sõnul ulatus autot juhtinud poiss vaevu üle armatuurlaua. „Auto põikas mitmeid kordi teelt kõrvale ja siis õigesse suunda tagasi. Samuti polnud autol sisse lülitatud tuled. Kojamehed töötasid täiel kiirusel ning ma sain aru, et poiss ei saa teele keskenduda, kui kojamehed nii kiiresti käivad,” lausus De La Cruz. „See oli hirmus. Nägin selle väikese poisi nägu ning kui tema mind ka nägi, tundus poiss kartvat, kuid jätkas ikkagi sõitu,” ütles mees.

Politsei, kes sõidukit jälitas, arvas et tegemist on inimrööviga ning töö tegemist jätkati kõrgendatud prioriteediga, et lapsed elusalt ja tervelt koju viia. Minutid enne õnnetust lülitas politseiauto vilkurid sisse, et auto peatada. Poiss võttis autoga suuna paremale tee äärde, kuid tabas äärekivi ja kaldus teelt välja vastu posti.

Kolmapäeva õhtu algas perekonnale nagu tavaliselt. Mõlemad lapsed pesid ennast puhtaks ja olid voodis juba 21:30 kohaliku aja järgi. Laste ema märkas kella kümne ajal, et lapsed ja tema auto on kadunud. Naine helistas politseisse, arvates et lapsed on röövitud.

Politseisse tuli antud auto kohta palju kõnesid. Küll nähti neid vastu seina sõitmas ja seejärel sõitu jätkamas; küll aga öeldi, et poiss jälgis eeskujulikult liikluseeskirju, jäädes isegi punase fooritule taga seisma. Kui politseinikud sõidukit peatada üritasid, kaldus sõiduk paremale ja põrkus vastu posti. Politsenikud avastasid sündmuskohal autost kaheksa-aastase poisi ja kuue-aastase tüdruku. Lapsed võisid olla teel tagasi koju, sest õnnetus juhtus vaid mõnesaja meetri kaugusel kodust.

„Laste ema elab siit kahe maja kaugusel,” väitis Martos. „Ema arvas, et tema lapsed on röövitud, kuni märkas naabruskonnas enda autot.” Martose sõnul ei oska uurijad välja tuua põhjust, miks lapsed politsei eest põgenesid ja üldse autoga sõitma läksid. Ka ema sõnul ei ole varem midagi sellist juhtunud.

Allikas: http://usnews.nbcnews.com/_news/2013/08/29/20248776-8-year-old-phoenix-boy-crashes-moms-car-killing-6-year-old-sister?lite

Foto: http://media2.s-nbcnews.com/j/MSNBC/Components/Photo/_new/130829-phoenix-crash-death-hmed-630p.photoblog600.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply