Soovitused, kuidas valmistuda algavaks kevadeks

Kevad on aeg, mida paljud meist ootavad. See on aeg, mis toob meie päevadesse rohkem päikest ja mõnusat värsket õhku. Paljudele seondub saabuv kevad ka aiatööde tegemise kui ka niisama õues viibimisega. Jagame sulle soovitusi, mida võtta ette saabuvaks kevadeks, et seda täiel rinnal nautida.

Vali grill, millel õues süüa valmistada

Mis on imelisem, kui õues toidu valmistamine ja selle nautimine? Kevad on paras aeg õues grillimiseks. Valmista grillil oma lemmikkala, liha või juurvilju ja muuda oma toidulaud rikkalikuks. Kui sul ei ole sobivat grilli, siis leia endale lähimast poest või e-poest erinevad grillid, et valida sealt just selline mudel, mis vastab sinu vajadustele. Kaubandusest võid leida grillid, millel valmistada toitu sütel, aga ka selliseid, mis töötavad gaasil. Gaasil töötavad grillid on väga mugavad kasutamiseks, aga nendel küpsetades ei ole võimalik nii lihtsalt saavutada suitsust maitset. Olenevalt sellest, milline on sinu eelistus, vali grill oma terrassile või õuele. Ära unusta ka hooldamist, selleks, et grillid peaksid hästi vastu, tuleb neid õigesti puhastada ja hooldada.

Uuenda terrassimööblit

Kui sul on kodus terrass või aianurk, kuhu oled varem soetanud aiamööbli, siis kevad on aeg, et see üle vaadata ja puhastada enne, kui selle uuesti kasutusele võtad. Rotangist valmistatud mööbli puhastamine ei võta suurt aega, kuid täispuidust mööbli puhul tasub rohkem aega panustada. Puidust mööbli puhastamisel ja uueks hooajaks ettevalmistamiseks soovitame kasutada puitmööblile mõeldud puhastus- ja viimistlusvahendeid, et tagada pikaajaline vastupidavus ja kaunis välimus.

Kui sul ei ole sobivat mööblit aeda, siis on aeg hakata seda soetama. Mõtle läbi, millist mööblit sa vajad. Kas selleks on söögilaud ja toolid või hoopiski lamamistoolid ja õuediivan? Lähtuvalt oma vajadustest osta omale just selline aiamööbel, mis teeb sind rõõmsaks ja lubab sul täiel rinnal nautida saabuvaid kauneid ilmu.

Teosta kevadine suurpuhastus

Kord aastas on soovituslik teostada suurem kodukoristus. See tähendab seda, et selle käigus tuleks puhastada ka sellised pinnad, mis tavaliselt iganädalase koristamise käigus jäävad tegemata. Suurpuhastus või kevadpuhastus hõlmab nii akende pesemist, köögikappide kui ka garderoobi kappide puhastus ja sortimist ning palju muud. Leia kevade eel see aeg, et koristada oma kodu säravvalgeks, et saaksid soojal hooajal veeta rohkem aega õues.

Liigu rohkem õues

Nüüd, kui pikk ja külm talv on lõppemas, on aeg enda nina pista õue. Esimesed soojemad ilmad on imeline aeg õues viibimiseks. Pole oluline, kas otsustad sel päeval korrastada enda aeda või hoopiski minna lähimale matkarajale, peaasi, et leiaksid aega õues veetmiseks. Kas teadsid, et liikumine värskes õhus vähendab ka stressitaset ja parandab üldist meeleolu? Jah, nii see on, seega on sul nüüd veel üks põhjus, miks palju aega õues veeta.

Kevadised ilmad võivad aga tihtipeale olla petlikud ja salakavalad, seega vaata, et sa külma ei saa.

 

Kevad on tõeliselt kaunis aeg: taimed tärkavad üles, linnud laulavad ja päike sillerdab. Tee vajalikud kodutööd juba enne suure kevade algust ära, et saaksid tärkavat aega kasutada liikumiseks õues või teisteks meeldivateks tegevusteks.