Suveaia lõbu ja mängud lastele – basseinid ja batuudid

Pole midagi lihtsamat kui oma aias lapsi suvekuudel lõbustada. Aias on värske õhk, päike ja piisavalt ruumi põnevateks tegevusteks. Näiteks on meelelahutuse võimalusteks basseinid või laste batuudid. Leiad siit ideid oma aeda basseini püstitamiseks ja selle hooldamiseks ning kuidas batuuti lastele ohutult paigaldada.

Basseinid

Kui keegi mainib basseini oma suvemajaga samas lauses mõeldakse traditsiooniliselt basseini ehitamiseks kuluvatele tuhandetele eurodele. Kuid tänapäeval võib hankida päris korraliku suurusega maapealse basseini suhteliselt odavalt.

Väiksemad basseinid sobivad ideaalselt mudilastele ja väikelastele, kuna kuumal päeval on vees sulistades neil pikka aega meelelahutust. Suuremad perebasseinid on aga suurepärane võimalus ka vanematele lastele end pikema suvepuhkuse ajal tegevuses hoida.

Hoia oma basseinis vesi puhtana

Kui basseinis vesi mõneks ajaks seisma jääb, hakkab sinna kogunema vetikaid ja lima.

Selleks, et kõik oleks puhas ja ohutu võib vette lisada teatud kemikaale, näiteks. kloor. Kui oled kunagi avalikku ujulat külastanud oled kindlasti mingil hetkel vees kloori lõhna tundnud. Küsimuste korral basseini puhastusvahendite osas peaksid võtma ühendust basseini hooldusettevõtte või selle valdkonna asjatundjaga.

Veel üks väga oluline punkt, mida vee puhtuse osas tuleb mainida, on vee pumpamine ja filtreerimine. See on kohustuslik iga basseini puhul, kuna see tagab vee liikumise ja ringluse läbi filtrisüsteemi ning puhastamise, et eemaldada veest mustus ja prahti.

Maapealse basseini üheks suureks eeliseks on see, et pump ja filter on tavaliselt ühendatud üheks seadmeks. See muudab nende paigaldamise palju lihtsamaks ja palju tõhusamaks kui kahe eraldi seadmega basseinide puhul.

Laste batuudid

Lapsed armastavad hüppamist ja õhus lendamist. Batuudid on lõbusad ja samal ajal väga head kergeks treeninguks. Hüppamisega seotud aeroobika teeb südamega täpselt sama tööd kui paljud koormustreeningud nagu jooksmine või hüppenööriga hüppamine. Ja me teame, milline neist variantidest on laste jaoks lõbusam.

Peaaegu kõik lihased on kasutuses, mis tagab fantastilise treeningu. Laste lihased muutuvad tugevamaks, nad on heas kehalises vormis ja teevad kogu aeg midagi. Lapsevanematele annab see võimaluse keskenduda aiatöödele.

Enne ostmist leia endale veidi aega, et mõelda, millist batuudi suurust ja kuju soovid. Liiga väikese batuudi ostmine võib tähendada, et lapsed on sellest mõne aasta pärast juba välja kasvanud, mis tähendab, et pead ostma suurema.

Mõtle ka sellele, kuhu batuudi paigaldad ja kas sul on selleks piisavalt ruumi. Võib-olla veidi väiksem versioon pakuks aias sama palju lõbu, aga jätaks ka natuke rohkem ruumi.

Kas teadsid, et batuute on ka ovaalse, ruudu ja ristküliku kujuga? Kuigi need versioonid laste batuutidest võivad olla veidi kallimad, võib sobivam kuju olla seda lisakulutust väärt.

Hoia batuudid turvalised

Lisaks lõbule võivad batuudid olla üsna ohtlikud ja seda silmas pidades peavad kõik kasutajad olema kaitstud. Blokeeri juurdepääs batuudi alla. Kui keegi batuudil hüppab, ei saa ta aru, et tema all on keegi ja olukord võib muutuda ohtlikuks. Kindlasti hoia batuut eemal puudest, seintest ja muudest esemetest ja kanna hoolt selle eest, et vedrud oleksid alati kaetud.

Kui neid elementaarseid ohutusnõudeid järgida on meeldiv ja turvaline meelelahutus sinu koduaias lastele garanteeritud.