Kuidas korraldada pulmad, mis jäävad kõigile meelde?

Pulmapäev on üks elu kaunimaid ja imelisemaid päevi. See on päev, mil sina, sinu kaaslane, aga ka kõik tuttavad ja pere tähistavad teie ühist armastust. Muuda see päev nii iseenda kui ka kõigi teiste jaoks eriliseks ja meeldejäävaks. Jagame nõuandeid, mida arvestada pulma korraldamisel. 

Planeeri ja mõtle läbi eelarve

Pulmapeo korraldamine võib olla üpriski kulukas. Kõik kulud sõltuvad sellest, millist pidu sa soovid korraldada ning kui palju inimesi soovid kutsuda. Iga kutsutud inimese pealt maksad tema söögi, joogi, majutuse kui ka muu programmi kulusid. Kui sul on plaanis kutsuda umbes 40 külalist, siis tasub arvestada paarikümne tuhande eurose väljaminekuga. Kõikide kulude katmiseks on võimalik valida välja sobiv väikelaen ja sellega finantseerida oma pulmapidu. Väikelaen on soodne laen, mida sellistel puhkudel kaaluda. Soodne laen on leitav mitmete erinevate laenupakkujate poolt, aga lihtsamaks leidmiseks saab kasutada Kreditumi veebilehte, mis annab ülevaate laenu pakkujatest. 

Selleks, et mõista, kui palju täpselt läheb pulm maksma, tuleb kirja panna külaliste arv ja kõik kuluread. Kuluridadeks võivad olla järgmised kulud:

  • pulmariided pruudile ja peigmehele
  • pruudi meik, soeng ja teised hoolitsused
  • ruumirent
  • pulmafotograaf ja -videograaf
  • toitlustus
  • dekoratsioonid
  • pulmaisa
  • pulmabänd
  • majutus
  • muu meelelahutusprogramm.

Need on põhilisemad kulud, mida tavaliselt tuleb teha ühe pulmapeo korraldamiseks. Sõltuvad sinu soovidest ja pulma stiilist võivad need olla ka erinevad. Soovitame kuluread lisada Exceli tabelisse ja selle põhjal hakata uurima hinnapakkumisi. Selle põhjal saab aimu, mis läheb pidu maksma ja kui palju ressursse on selleks juba olemas.

Pane rõhku väikestele detailidele

Nüüd, kui sul on teada, millised kulud tuleb teha ja mis sinu pulm maksma läheb, on aeg mõelda väikestele detailidele, mis muudavad pulmapeost meeldejääva päeva. Selle jaoks ei ole vaja suurt eelarvet, pigem loovust ja pealehakkamist. 

Kaunista ruum enda ja kaasa kaunitest fotodest

Kasu peoruumi kaunistamisel ühiseid mäletusi, riputa ruumi pikem pael ja aseta sinna külge erinevad meeleolukad fotod ühistest hetkedest. Miks mitte lisada sinna ka toredaid jäädvustusi koos oma heade tuttavate ja perekonnaga. Need fotod on kindlasti midagi, mis kõigile meenutavad toredaid ühiseid hetki. 

Lase pulmakülalistel luua midagi põnevat

Aseta peoruumi suurem lõuend ja palu kõigil sinna lisada enda soovid või hoopiski joonistada midagi. Nii saad pärast pulma endale toreda mälestuse, mis on loodud kallimate inimeste poolt. 

Jäädvusta iga hetke

Selleks, et iga hetk saaks jäädvustatud, anna ka pulmakülalistele roll olla pulmafotograafid. Selleks saab kasutada näiteks ühekordseid kaameraid või hoopiski polaroid kaameraid. Lase kõikidel pildistada hetkesid pulmast, mis neile meeldivad. Need on kindlasti meeleolukad pildid, mida pärast kõik üheskoos vaadata.

Pulmade korraldamiseks on vaja korralikku eelarvet, aga ka väiksemate detailide ja loova lähenemisega muudad sa päevast meeldejääva ürituse. Paku mälestusi ja emotsioone!