Steve Jobsi lapsepõlvekodust võib saada ajalooline paik

Steve Jobsi lapsepõlvekoduAmeerika leiutaja ja Apple’i kaasasutaja Steve Jobsi lapsepõlvekodust võib saada ajalooline paik. Seitsmeliikmeline Los Altose Ajaloo Komisjon annab kinnisvarale endapoolse hinnangu ning kui kõik läheb plaanipäraselt, siis saab California osariigis asuvast ühekorruselisest lihtsast majast ajalooline paik, mida tuleb nõuetekohaselt kaitsta ja säilitada.

Steve Jobs kolis seitsmendas klassis perekonnaga Los Altosesse väikesesse garaažiga majja, kus ta elas kuni keskkooli lõpuni. Garaažist sai Jobsi jaoks eriline paik, kus ta leiutas koos hea sõbra Steve Wozniakiga Apple’i kõige esimese arvuti Apple I. Arvuti hinnaks sai 666,66 USA dollarit, sest Wozniakile meeldisid korduvad numbrid. 1977. aastal asutati ametlikult firma nimega Apple Computers ning edasisi tegevusi toimetati juba Cupertinos.

„Steve Jobs on mees, kes ühendas tehnoloogia ja loovuse, luues tooted, mis muutsid maailma dramaatiliselt kuues valdkonnas: isiklikud arvutid, animeeritud filmid, muusika, telefonid, tahvelarvutid ja digitaalne kirjastus,” teavitas Los Altose Ajaloo Komisjoni liige. „Järgnevad põlvkonnad on paljuski temast mõjutatud.”

Allikas: CNN9to5Mac

Foto: http://img.groundspeak.com/waymarking/2ca995e0-6496-4164-a052-f88103c18501.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply