Sünergia Leedu moodi

Sünergia Leedu MoodiVäikeriigi sünergia vajadus ja talentide koju meelitamine on Eestis viimastel aastatel olnud populaarsed teemat mille ümber mõtteid mõlgutada. Võib öelda, et isegi nii mõndagi on ka selleks ära tehtud. Lähipiirkonna parim näide selles vallas tuleb aga siiski Leedust.

Nüüdseks Leedu suurettevõtja ja elukutseline pokerimängija Tony G ehk Antanas Guoga kolis juba 11-aastasel perega Leedust austraaliasse elama. Tegi karjääri pokkerimaailmas, tõustes absoluutsesse tippu ja naases Leetu. Olles samal ajal ehitanud endale maailma ühe juhtiva pokkeriuudiste portaali (ka Eestis tegutseva) PokerNewsi. Maailmatasemel talent kes naases koju.

Aastal 2010 lõi Tony G Leedu Pokkeri federatsiooni ja asus kohaliku elu eeliseid kasutama oma teadmistega. Tema kõige kuulsamaks sammuks sai TonyBeti loomine, mille tegevuse suur osa on spordiennustused, millega on Tony G-l ka suured plaanid. Nähes kohaliku regiooni puudujääke avas 2012. aastal TonyBet esimese Eesti spordiennustuse panustamispunkti. Leedule kohaselt on sidemed ka korvpalliga. Viimase korvpalli EM-i ajal oli TonyBet Leedu korvpallikoondise peasponsor ja toetab mitmeid Baltimaade spordimeeskondasid, näiteks Eestis korvpallimeeskonda BC Kalev /Cramo, jalgpallimeeskonda FC Levadia ja ka Eesti rannavollet. Teda iseloomustavad ka mitmed teised koostöö punktid kohalike ettevõtmistega.

Tony G otsusta aga oma oskusi ja regiooni võimalusi veel rohkem ära kasutada. Avatud kaartidega Hiina pokker on oma nimest hoolimata Soomes leiutatud pokkerimäng. Tony G aga otsustas maailmas esimesena hakata pakkuma selle mängimise võimalust oma pokkeritubades ja ehitades suurest oma pokkerisüsteemi selle mängu ümber.
Antanas Guoga taipas ka pokkeri turismi võimaluse sidumist turimiga luues oma hotelli TonyResort. Hotell, mis pakub sauna kultuuriga turvumisele lisaks pokkeri turniiride võimalus ja mängu õppimise koolitusi. Seda Leedu looduskauni Trakai rahvuspargist paari kilomeetri kaugusel. Tony G reklaamib kõike seda ka oma fännidele ja kaasmängijatele. Ühendades pokkeri, Leedu looduskaunid kohad ja uue pokkeriliigi mängimise võimaluse.

Tony G on juba praegu Baltimaades kuulus ja 2012. aastal valiti Tony G Leedu aasta ettevõtjaks. Siiski ei piirud sellega tema ambitsioonid. Lisaks sihib Tony G tulevastel 2014. aasta valimistel Euroopa Parlamendi kohta, et “muuta Leedut”.

Be the first to comment

Leave a Reply