Surmavad ämblikud rändavad banaanidel Suurbritanniasse

Surmavad ämblikud rändavadKõige viimane asi, mida enda banaanidelt leida tahetakse, on maailma kõige mürgisemate ämblikute koloonia. Londonist pärit lapsevanem leidis ennast väga jubedast situatsioonist. Kui naine kodus enda banaanikoti avas, siis arvas ta, et seal peal on hallitus. Lähemal vaatlusel aga selgus, et tegemist oli Brasiilia kõige mürgisemate ämblikutega.

29-aastane Consi Taylor ütles, et ostis banaanid kohalikust poest. Kodus pakki avades sai naine aru, et banaanidel on midagi viga. Algselt arvas naine, et banaane katab hallitus, kuid lähemal uurimisel selgus, et tegemist oli ämblikutega. Viimased vudisid banaanidelt lauale ja põrandale ning põgenesid naise koju.

Proua Taylor kontakteerus kahjuritõrjega ning sai alles siis aru, kui tõsises situatsioonis ta tegelikult on. Ta saatis ämblikutest pildi, mille peale kästi tal ajutiselt kodust evakueeruda. Nimelt võib selle ämbliku mürk tekitada hingamisraskusi ja halvimal juhul lämbumist ja halvatust. Seetõttu oli äärmiselt oluline, et terve majapidamine fumigeeritaks ehk gaasitataks.

Algselt anti naisele poe poolt hüvitiseks kupong 10 naela väärtuses. Hiljem maksis pood kinni ka gaasitamise ning majutas perekonna tegevuse ajaks hotelli. Kaupluse esindaja sõnul on neil juhtumi pärast kahju ning nad paluvad perekond Taylorilt vabandust. Poel on importkaupadel range kontroll alates koristusest kuni transpordini ning selline juhtum on esmakordne.

Tavaliselt leitakse nimetatud ämblikke Lõuna- ja Kesk-Ameerikast, kus nad ennast banaanipuude alla peidavad. 2010. aastal nimetati need Brasiilia ämblikud Guinnessi rekordite raamatus maailma kõige mürgisemateks ämblikuteks.

Allikas: Shocking Times

Fotohttp://www.shockingtimes.co.uk/wp-content/uploads/2013/11/Brazilian-Wandering-Spider-2.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply