Saksamaal lõi mees uue kuningriigi

Uus kuningriikIgaüks meist on enda elu kuningas. Mõni mees aga otsustab luua lausa enda kuningriigi nagu seda tegi sakslane Peter Fitzek, kes on Uus-Saksamaa nime kandva kuningriigi ainuvalitseja.

Mis siis, kui ühel päeval otsustaks keegi rajada omaenda riigi spetsiaalselt välja töötatud seadustega, kus elu käiks täpselt nii, kuidas meie seda tahame? Tõenäoliselt peetaks seda inimest sellisel juhul peast põrunuks või lausa psühhopaadiks. Paraku on Saksamaal just selline mees, kes lõi täiesti enda kuningriigi, millel on praeguseks juba 3500 alamat.

Saksimaal Anhaltis Wittenbergi lähedal asub Uus-Saksamaa (Neu-Deutschland) kuningriik, mille kroonitud pea on selle riigi väljamõtleja Peter Fitzek. Pindalalt on antud riik ligikaudu üheksa hektari suurune. Seal on käibel isegi rahatäht, mis kannab nime „ingelraha” (engel-geld). Antud kuningriigis on asutustes ametlikult tööl 25 inimest, kelle palgaks on 300 inglit ja 300 eurot kuus – ühte saab kulutada kuningriigis ja teist reaalses elus. Lisaks on alluvatel ka kuningriigi passid. Toitlustus kuningriigis on töötavatele kodanikele tasuta. Kas tegemist on ametliku kuningriigiga? Jah ja ei. Ametlikult ei ole keegi antud riiki tunnustanud ja vaevalt, et seda tehaksegi, kuid tegelikkuses on antud riigi eksisteerimine täiesti ametlik, sest Saksamaa seaduste vähetuntud paragrahvi järgi ei ole ühelgi inimesel keelatud luua mittetulundusühingu sarnast organisatsiooni enda isikliku seadusandluse, kohtusüsteemi ja täidesaatva võimu teostajaga. Seega on antud riigi eksisteerimine seadusega täielikult kooskõlas.

Fitzek lõi kuningriigi, kuna leiab, et antud hetkel pole Saksamaal valitsev demokraatia enam inimeste huvide eest seisev ning samuti on ta seisukohal, et läbi ajaloo on olnud alati käputäis inimesi need, kes ühiskonda õiges suunas juhtides edasi viivad. Ta on veendunud, et omab riigi juhtimiseks vajalikku oskust, tahet ja jõudu. Enda elu jooksul on Fitzek kandideerinud ka 2009. aasta valimistel iseseisva kandidaadina, kogudes 0,7% häältest, mis oli aga ebapiisav parlamenti pääsemiseks. See viiski mehe mõtteni luua omaette mikroriigike iseseisvate seadustega. Tema sõnade järgi ei ole tema loodud riigis kõik veel sajaprotsendiliselt toimiv, mistõttu suhtlebki ta erinevate inimestega, täiendades pidevalt vajakajäämisi. Ta teab, et paljud vaatavad tema peale kindlasti imelikult, kuid on sellega harjunud.

Hetkel on Peter Fitzekil pooleli kohtuasi, kuna käesoleva aasta alguses tabati ta kiirust ületamas ning sai seetõttu karistada. Mees esitas politseile enda kuningriigi juhiloa ning keeldus maksmast 400 euro suurust trahvisummat. Fitzek anti selle tõttu kohtu alla. Uus-Saksamaa juht lubas talle määratud otsuse edasi kaevata, sest Saksamaal kehtivad seadused ei käi teiste riikide juhtide kohta, kelleks ta ennast peab.

Allikad: www.now.msn.com, www.neudeutschland.org, www.rt.com, www.beforeitsnews.com

Foto: http://blu.stb.s-msn.com/i/ED/4ADA51926AD6BAF3E25A9C6A5E6BF_h231_w308_m5_cLBnxUGMc.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply