Süüria sõjatrummid vaigistavad olulised uudised

Süüria sõjatrummidUudistetsükkel on täielikult kaaperdatud järeleandmatu marsiga Süüria sõtta. Kui USA Kongress otsustab hääletada Süüria ründamise vastu ja juhtunu kaob sisuliselt tagaplaanile, siis mida selle suure käraga üldse saavutati? Kas tegemist on olnud pelgalt tähelepanu kõrvalejuhtimisega teistelt, kuid mitte vähem olulistelt uudistelt?

Järgnevalt on välja toodud kuus olulist teemat, mille võimaliku sõja trummipõrin on summutanud.

1. NSA luuramine maailma järel

Suurim uudis enne Süüria keemiarelvade kasutamist oli selle kohta, kuidas USA kogu maailma järel luurab. Lisaks sellele, et USA kodanikke on ilma volituseta jälgitud, on selgunud, et NSA luurab ka Euroopa Liidu, ÜRO, Venemaa, Saksamaa ja Brasiilia järel. Alates Süüria konfliktist on aga kõik selleteemalised hiljutised arengud justkui minetatud – näiteks see, et USA luureagentuuride eelarve on 52 miljardit dollarit või et Prantsusmaa ja Ladina-Ameerika presidendid on lisatud NSA „ohvrite” nimekirja.

2. Fukushima tuumajaama radiatsioonileke

Nädalavahetusel tunnistas Fukushima tuumajaama eest vastutav Tokyo Electric Power, et radiatsioonitase tuumajaama mahutite juures on 18 korda kõrgem kui varasemalt arvatud. Mõõtmiste järgi on radiatsioonitase jäätmete mahutite juures 1800 millisiivertit ühe tunni kohta, mis on piisavalt kõrge, et tappa neljatunnise kokkupuute korral inimene.

Tõde selle kohta, kui palju kiirgust Fukushima tuumajaama katastroof tegelikult põhjustab, on väljaselgitamisel. Olukord on lõpuks ülendatud „tõsiseks intsidendiks”. Hiljuti teatas CNN, et aset leiavad uued ja eelnevalt teadmata lekked: mitmete tankide ja torude töö on halvatud ning kahtlustatakse, et lekkima on hakanud mürgine vesi.

3. Obama relvapoliitika

Eelmisel nädalal teatas Valge Maja, et Obama on ilma Kongressi heakskiiduta vastu võtnud veel kaks meedet relvade omamise ja kasutamise kohta, mis rikuvad põhiseaduse õiguste kogu teist parandust.

Tulirelva – mida Obama määratleb ähmaselt kui kõige ohtlikumat relva – omamine tuleb nüüd avalikuks teha. Relv tuleb registreerida ja selle seaduslikuks omamiseks tuleb läbida taustakontroll, vastasel juhul loetakse tegevus võrdeliseks kriminaalse käitumisega. Obama on keelanud relvade omamise ka äriühingutel ja teistel juriidilistel asutustel.

Ükskõik, kummale poole „relvaarutelu” keegi jääb – oluline on rõhutada seda täitevvõimu tegevust, mis nii avalikult ja ilmselgelt USA põhiseadust eirab.

4. Võlgade lagi”

Reuters märgib, et Süüria konflikt on juhtinud tähelepanu eemale Kongressi tegevuselt kiiresti läheneva võla ülempiiri kohta. „Eelarvepank” ei ole põhjatu, kuid seaduseandjad lükkavad eelarveprobleemidega tegelemist aina edasi. Hääletus selle üle, kas USA peaks Süüriat ründama, on jätnud liiga vähe aega tegelemaks kiiresti lähenevate tähtaegadega valitsusasutuste rahastamiseks ja võlapiiri tõstmiseks.

Kongress ei ole viimase kolme aasta jooksul eelarve kohta otsust langetanud. Jätkuvalt ebaõnnestub riigil enda rahakotiraudu kontrollida, olenemata sellest, et tegemist on nende ühe peamise kohustusega põhiseaduse alusel.

5. Katastroofihoiatused

Föderaalne Kriisihaldamise Agentuur (ingl Federal Emergency Management Agency) on palavikuliselt valmistunud laiaulatuslikuks katastroofiks. Jah, tegemist on nende eeldatava rolliga Ühendriikide alluvuses, kuid üha kiiremini tiksuvat aega ja arvukaid hoiatusi ei saa tähelepanuta jätta.

On räägitud tohutust päikeselahvatusest ja elektromagentilistest impulssidest, samuti küberrünnakutest, mis võivad potentsiaalselt kukutada elektrivõrgu USAs ja kogu maailmas. Kuigi puuduvad piisavad tõendid, peaksime nendele hoiatustele siiski tähelepanu pöörama ja selleks vastavalt ette valmistuma.

6. Marihuaana ja geiabielude legaliseerimine

Mitte kõik Süüria narratiivi taha peidetud hiljutised arengud ei ole negatiivsed. Ameerika Ühendriikide Justiitsministeerium teatas hiljuti, et nad ei sea kohtu alla „sõda” kanepi üle nendes osariikides, mis on selle juba meditsiinilistel eesmärkidel legaliseerinud. Kuigi föderaalsel tasandil jääb marihuaana endiselt ebaseaduslikuks, jätab see osariikidele edasiseks otsustamiseks küllaltki vabad käed.

Umbes samal ajal teatas USA maksuamet (IRS), et tunnistab samasooliste liite riigi seadustest hoolimata vähemalt maksustamise eesmärgil.

Rahuajal oleksid need olnud märkimisväärsed uudised ja tõepoolest tähtsad sündmused. Ei juhtu iga päev, et võimuahne valitsuse poolt on rahvale veidigi vabadust tagasi antud. Ärge unustage enda silma vahepeal mujale kui põrkavale pallile suunata. Vaadake, mis veel ümberringi toimub.

Allikas: http://www.trueactivist.com/6-important-stories-silenced-by-syria-war-drums/

Foto: http://cdn2.trueactivist.com/wp-content/uploads/2013/09/FredaAmericanOstrichAmerican-Ostrich-Anthony-Freda-Illustration-300×277.jpg

 

Be the first to comment

Leave a Reply