Šveits dekriminaliseeris marihuaana

1. oktoobri seisuga on marihuaana omamine Šveitsis lubatud. Igaüks, kes on üle 18 aasta vana ja kelle valdusest leitakse 10 grammi või vähem marihuaanat, ei pea enam kohtusse ilmuma. Selle asemel tuleb maksta 100 Šveitsi frangi (ligikaudu 80 euro) suurune trahv ning minna enda teed.

Seaduseloojad lõdvestasid kanepiga seotud regulatsioone püüdega ühtsustada sageli segadust tekitanud poliitikat, mis varieerus ühest piirkonnast teise. Eeldatakse, et meede säästab riigile ka rohkem raha, kärpides kulusid ligikaudu 30 000 marihuaanaga seotud juhtumi näol aastas. Samuti vabastab uus seadus kohaliku politsei ressursid, suunates need suurema narkokaubanduse intsidentideni.

Sellegipoolest on selgeks tehtud, et marihuaana kuritegevusega mittesidumine ei tähenda, et see nüüd seaduslik oleks. Taimede kasvatamine ja nn nina täis tõmbamine ükskõik millisel kujul on endiselt keelatud.

Karistused on nüüd veelgi rangemad neile, kes müüvad kanepit alla 18-aastasele isikule. Uus seadus näeb ette ka rohkem vahendeid selleks, et aidata marihuaana küüsis vaevlevaid noori. 2013. aasta UNICEFi ametliku ettekande kohaselt on Šveitsi noored 24 protsendiga maailma järjestuselt teised kõige tõenäolisemad kanepisuitsetajad. Esimesel kohal on Kanada.

Allikas: The Top Information Post

Video: http://www.youtube.com/watch?v=ftwIZ4PpNMc#t=47

Be the first to comment

Leave a Reply