Obama nõuab 1,1 triljoni dollari suurust „lunaraha” või ta kukutab maailmamajanduse

Obama nõuabUSA president Barack Obama nõuab 1,1 triljoni suurust „lunaraha” või vastasel juhul ei luba ta riigivõla ülempiiri tõstmist ning ähvardab maailmamajanduse kukutamisega.

President, kes on Valgesse Majja kutsunud läbirääkimisi pidama kongressi juhid, on jätkuvalt nõudlik selles osas, et tema ei maksa „lunaraha” selleks, et kongress saaks võla ülempiiri tõsta. Ometi on just demokraadid need, kes seda nüüd nõuavad, kui vabariiklased näivad olevat valmis kompromissiks pärast seda, kui arvamusküsitluste tulemused eelmisel nädalal poliitilises vastasseisus nende kaotust näitasid.

Senaator Dick Durbin on väitnud, et demokraadid ja vabariiklased on eelarveküsimuste läbirääkimistel üksteisest vaid 70 miljardi USA dollari kaugusel. See on muidugi jultunud vale, sest arestimise koguulatus on üle 1,1 triljoni dollari. Demokraadid ei taha võla ülempiiri ajutise kergendusena tõsta ning soovivad, et kogu protsess tühistataks, et nad saaksid jätkata kulutuste tegemist sellistel prioriteetidel nagu iga-aastane kauboide luulefestival Nevadas.

Eelmisel nädalal küsis president Obama pressilt, kas nad kujutaksid ette olukorda, kui demokraadid ähvardaksid maailmamajanduse kukutamisega, sest vabariiklaste liidrid ei nõustu relvade tausta uurimisega või immigratsioonireformiga. Nüüd ähvardab demokraatide poolt kontrollitud Valge Maja just sellega, kui vabariiklased ei nõustu lauale panema rohkem kui 1,1 triljonit dollarit USA maksumaksjate raha.

Allikas: The Top Information Post

Foto: http://frontpagemag.com/wp-content/uploads/2013/01/obama-money.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply