Uus valimisreklaam keelab ka virisemise ära

Uus valimisreklaamFacebookis ringleb Gaute Kivistiku ja reformierakondlaste ühistööna valminud valima kutsuv videoklipp vinguvast eestlasest. Lühifilmis „Eestlane omas elemendis” püütakse meist maalida pilt kui rahulolematutest mõnulejatest. Endal majad ja autod olemas, aga Statoili kabanossi järjekord ajab meele mustaks…

Jäin selle humoorika ja samal ajal peenelt ärapaneva video peale täna hommikul pikemalt mõtlema. Ah jah, üleval olen sellepärast, et naaber pani kell kaheksa enda lehepuhuri tööle ning töristas sellega pool tunnikest. Kust ta selle bensiini jaoks kogu aeg raha võtab?!

Reformikate valimisvideos on välja toodud eestlast enim häirivad aspektid: halb ilm, porine auto, lärmakas naaber, nõmedad parkijad ja pikad järjekorrad. Loo lõpus saabub muidugi moraal ka – Gaute Kivistik nendib, et eestlasel siiski pole põhjust kogu aeg iriseda ning rahulolematusest puhiseda. Seda siis põhjusel, et eestlasel on auto, mida pesta, ja maja, mille hoovis naabri lärmi kuulata.

Jäin mõtlema, miks ei olnud videos välja toodud valusamaid punkte, miks meie inimesed reaalselt nii masendunud on? Alles eile ilmus Delfis pikk ning sütitav artikkel tööjõu alandamisest ning inimeste ebapiisava palga eest tööle rügama panemisest. Miks selles humoorikas klipis sellist valupunkti ei torgitud? Sest siis oleks ju kodaniku mure ja valu ka vägagi põhjendatud olnud. Kui juba mastaapsed elutingimused on vildakad ning riigisüsteem kodanikuvaenulik, siis kusagil on vaja enda viha ju välja elada! Ja nii ongi süüdi kehv ilm ning porine auto. Kel autot ei ole, siis on süüdi autojuhid, kes neid poriseks pritsivad.

Samal ajal jääb selgusetuks, miks peab inimene kogu aeg head nägu tegema, kuigi olukord on talle ebameeldiv ning mõistusevastane. Kas me peamegi lamba kombel määgima ning kaasa jooksma, et olla head ja positiivsed eurooplased?

Viidatud Delfi artikkel: http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/lugeja-poekettidele-toojoupuuduse-hama-hakkab-vaikselt-ule-viskama.d?id=66910134

Video: http://www.youtube.com/watch?v=W4pnjZ4R0ZU&feature=share

Foto: http://i1.ytimg.com/vi/W4pnjZ4R0ZU/maxresdefault.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply