Taga on väärisesemete turvalisus ja vali seif!

Kui sa oled nagu enamus inimesi ja tahad enda väärisesemeid kuskil turvaliselt hoida, siis üks esimesi mõtteid on seif. Kuidas aga seifi valida? Kallid ja väga turvalised seifid võivad maksta mitukümmend tuhat eurot. Kuidas aga valida endale koju mõistliku hinnaga aga turvaline seif?

Seif on ühekordne ost. Korralik seif peab vastu terve teie eluaja ja ei lähe moest välja. Seda, milline seif on sinu jaoks sobilik, mõjutavad mitmed faktorid. Alates sellest, et kus sa oma seifi hoidma hakkad, suurt seifi sa vajad kuni selleni kui tihti sa oma seifi üldse avada plaanid.

Mõtle, mis hakkab seifi sees olema? Paberite hoidmisel seifis kaalu kindlasti tulekindla seifi soetamist. Tulekindlad seifid pakuvad turvatunnet, et isegi tulekahju korral jäävad sinu dokumendid alles. Tulekindlatel seifidel on erinevad tasemed. Mõnes seifis jäävad paberid tulest kahjustamata põlengus ainult tunni jooksul, teistes võid terve dokumendid välja võtta ka järgmisel päeval. Tulekindlad seifid on tihti kahe erineva kihiga.

Kui suurt seifi sa vajad? Klassikaline vastus antud küsimusele on, et arvesta palju asju sa soovid oma seifis hoida ja vali selleks sobiva suurusega seif. Peale seda osta antud mudelist suuruselt järgmine seif.

Mis tüüpi seifi sa vajad? Lisaks erinevatele suurustele ja tulekindluse tüübile on ka väga palju erinevat tüüpi seife. Asukohast olenevad seinaseifid, mööbliseifid kuni integreeritavad seifid, lisaks erinevat tüüpi seifid ja turvakapid nagu võtmekapid, ravimiseifid, deposiitseifid, hotelliseifid, soomuskapid kuni relvakapid. Väga laia valiku pakub Saffort seifid.

Antud artikkel ei anna ülevaadet kõigest mida peab seifi valimisel arvestama aga arvesta kindlasti eespool jagatud soovitustega ning otsi ise informatsiooni juurde.