Tallinlaste korterid muutuvad järjest väiksemaks

Tallinlaste korterid1Partner Kinnisvara analüüsi kohaselt on Tallinnas müüdud korteri keskmine suurus järjepidevalt kahanenud ja 2013. aastal on see 53,6 ruutmeetrit.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on leibkonnad väiksemad ja ühe inimese kohta on pigem ruutmeetrite arv kasvanud. „Vanasti elas mitu põlvkonda ühes korteris, kuid nüüd on see pigem erand,” ütles Vahter ja lisas, et Euroopa keskmisest elamispinna suurusest inimese kohta on eestlased siiski enam kui kümne ruutmeetri kaugusel.

„Müüdud korterite suurus näitab hästi nii tõuse kui languseid kinnisvaras. Kui 2009. aastal oli keskmine müüdud korter ligi 58-ruutmeetrine, siis aasta hiljem juba seitse ühikut väiksem,” ütles Vahter.

Martin Vahteri sõnul praegu uute korterite suurus pigem kahaneb ning sama tubade arvu juures on ruutmeetreid vähem. „Uusarendustes on 36-38-ruutmeetrised kahetoalised korterid tavalised. Kommunaalkulud on tõusnud pangalaenuga samale tasemele ja kahele urbaniseerunud inimesele pole enam suurt korterilahmakat vaja,” ütles Vahter ja lisas, et sarnane trend on ka mujal maailmas.

Allikas: Adaur.ee: kinnisvaraturg peopesal

Foto: http://www.realty.com/images/uploads/micro.JPG

Be the first to comment

Leave a Reply