Tegeleme valedega

Tegeleme valedegaMeil kõigil on omad põhjused, seisukohad, väärtused, kuid mitte igaüks ei ole valmis nende eest ka välja astuma. Kui kuuleme kedagi kaitsmas põhjuseid, mis ei ühti meie omadega, oleme sageli ebakindlad, sest ei tea, milline kaitse või reaktsioon on parim.

Mida sa teed, kui tead, et kirjanik või kõnelev inimene valetab läbi oma hammaste, kuid sa ei saa seda tõestada? Loomulikult oled pettunud, kuid paljud inimesed pigistavadki seejuures silma kinni. See võimaldab muidugi valel puhta nahaga pääseda, sest puudub ju alus selle vastuvõtmiseks või tagasilükkamiseks.

Mida teha, et astuda tõhusalt vastu nendele eksitajatele, petjatele ja valetajatele, kes tõe asemel polsterdavad teeseldud asjaolud ilukirjandusliku jutu pähe? Kui tegemist on olulise küsimusega, mis kaasab ka teisi inimesi, tuleb tõde korrata ikka ja jälle, kuni vale tuleb päevavalgele ja sellega tekitatud kahju on hüvitatud.

Chris Floyd küsib enda artiklis „The Deceivers”, mitu korda peab tõde rääkima, enne kui see vallutab kõik valed. Ikka ja jälle kerkib esile Iraagi sõja brutaalne tegelikkus – aastatepikkune planeerimine ja sissetungijate teadmine, et nende põhjendused selleks on valed, tuues endaga kaasa kaose, hävingu ja ohjeldamatu terrori – tegelikkus, mille paljastavad nende endi sõnad ja dokumendid. Kuid valede valitsusaeg jätkub.

Kõik, kes soovivad kuulda tõde, ei saa seda eitada. Sõjajuhid teadsid, milliseid kannatusi see endaga kaasa toob. Kujuteldamatu surm, veel enam terrorismi, kaost ja ebakindlust kogu maailmas. Kuid nad sukeldusid aina sügavamale, pettes sealhulgas teadlikult ka enda inimesi, mürgitades neid valepilvedega, liialdustega, käraga. Miks? Sest kiusatus, s.o võim ja ülekaal, olid liialt suured, et neile vastu panna.

Kui inimesed ütlevad, et nad teavad seda kõike, siis tuleb neile öelda, et on aeg midagi ette võtta. Ah et mida siis edasi teha? Kuni tõde ei ole ametlikult päevavalgele tulnud, tuleb valesid ikka ja jälle korrata, korrata, korrata. Kirjutage ja kirjutage seni, kuni lugejad on sellest piisavalt väsinud, et lasta möödanikel jääda möödanikeks. Kisendage kogu südamest, sest tõde on seda väärt. Kui süütute inimeste petmisest, eksitamisest ja neile valetamisest ei piisa, et õigustada enda häält, siis ei õigusta seda miski. Kui sa tahad midagi öelda, siis ütle seda. Ja ütle seda uuesti ja uuesti ja uuesti.

Allikas: http://www.veteranstoday.com/2013/07/02/dealing-with-deceivers/

Foto: http://ajmacdonaldjr.files.wordpress.com/2012/03/truthlies.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply