10 ülisalajast ja keelatud kohta

Järgnevalt on välja toodud kümme kohta maailmas, millest igapäevaselt ei kirjutata ega räägita. Nende paikade näol on tegemist kõige turvalisemate, aga ühtlasi ka ülisalajaste asukohtadega, millele juurdepääs on laiemale üldsusele täielikult keelatud.

10. RAF MenWith Hill (Suurbritannia). Tegemist on maailma suurima elektroonilise jälgimise jaamaga. Väidetavalt on see koht võimeline avastama mis tahes tüüpi raketirünnakuid üle kogu maailma.

9. Club 33 (California Disneyland, USA). See klubi võib olla üks väheseid kohti maailmas, mis ei ole valitsuse kontrolli all, kuid see ei tähenda, et sinna sellevõrra kergem pääseda oleks. Club 33 asub teemapargi New Orleans Square’i osas ning tegemist on eksklusiivse VIP-klubiga. Mõned inimesed on valmis ootama pool oma eluajast, et sellele juurdepääsu saada.

8. Bohemian Grove (California, USA). Salajane laagriplats keset metsa on ligipääsuga ainult maailma kõige mõjukamatele inimestele.

7. Vatican Secret Archive (Vatikani Linnriik). Kuigi arhiivist on võimalik endale sirvimiseks väljavõtteid taotleda, on arhiivi enda külastamine keelatud kõigile, välja arvatud mõnele üksikule inimesele.

6. Lascaux Caves (Prantsusmaa). See õrn ala Prantsusmaal on koduks osale inimkonna pärandist. Vaid mõned üksikud teadlased on lubatud koobastesse, seda nii koobaste kõrge vanuse kui ka nende seintel olevate jooniste kunstilise iseloomu ja eripära tõttu.

5. Pine Gap (Austraalia). Tegemist on Austraalia ainsa nii-öelda lennukeelutsooniga. Endise sõjaväebaasi näol on nüüd eeldatavasti tegemist satelliitide järgimise jaamaga.

4. Metro 2 (Moskva, Venemaa). Metroosüsteem Moskvas on reserveeritud kasutamiseks ainult Vene salateenistuse ja top-ametnike tarbeks.

3. Room 39 (Pyongyang, Põhja-Korea). Väidetavalt on Room 39 näol tegemist valitsuse poolt kontrollitava operatsiooniga, mis tegeleb illegaalse uimastikaubanduse ja salakaubaveoga.

2. Mezghhorye (Venemaa). Tegemist on eeldatava Venemaa tuumarakettide asukohaga, mida igal ajal valvavad vene väed.

1. Area 51 (Nevada, USA). Antud loetelu ei oleks ilmselt täielik kui siia ei kaasaks kurikuulsat Piirkond 51-te, mida peetakse üheks kõige salajasemaks paigaks maamunal. Kuulujuttude kohaselt on tegemist kohaga, kus hoitakse tulnukaid ja Roswelli intsidendi jäänuseid.

Allikas: http://topinfopost.com/2013/07/02/top-10-places-you-arent-allowed-to-visit

Be the first to comment

Leave a Reply