Tüdruk müüdi organite eemaldamise eesmärgiga Suurbritanniasse

TüdrukAafrikas langes inimkaubanduse ohvriks noor tüdruk, kes toimetati illegaalselt Suurbritanniasse keha müümise ja organite eemaldamise eesmärgil. Tüdruk, kelle identiteet on kaitse all, rööviti Somaaliast ja toimetati Ühendkuningriiki kavatsusega müüa tema organid inimestele, kes otsivad meeleheitlikult siirdamiseks elundeid.

Briti valitsuse ametliku teadaande kohaselt on inimkaubandus saavutanud Suurbritannias hirmuäratava rekordilise taseme, tõustes ainuüksi eelmisel aastal 50% võrra. Enamik inimkaubanduse ohvriks langenud lastest lõpetavad orjadena või kasutatakse neid ära seksuaalsel eesmärgil. Enamik lapsi on pärit Vietnamist, Nigeeriast ja Hiinast, ent ohvreid on ka Rumeeniast ja Bangladeshist.

2012. aastal tuli avalikuks esimene juhtum, kus täiskasvanud naine toimetati organiseeritud kuritegeliku grupeeringu poolt Suurbritanniasse kavatsusega eemaldada tema organid edasimüügi eesmärgil.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) sõnul on siirdamiseks vajalike organite puudus viinud musta turu rahvusvahelise organitega kauplemiseni. WHO sõnul kasutab elunditega kauplemine ebaõiglaselt ära kõige vaesemaid ja haavatavamaid sihtrühmi, tuues endaga kaasa laialdase hangeldamise ja inimkaubanduse.

Enim nõutud organid on neerud, sest isegi kui patsiendilt eemaldatakse üks neer, on tal siiski võimalik elada täisväärtuslikku elu. Aastas kaubitsetakse ebaseaduslikult ligikaudu 7000 neeruga. Ebaseaduslik organitega kauplemine toob aastas sisse enam kui 1 miljard dollarit.

Allikas: The Top Information Post

Foto: http://davidshoebridge.org.au/wp-content/uploads/2013/01/organ-harvesting.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply