Alkohol – probleemide lahendaja või kõige kurja alus?

AlkoholPaljude arvates on joomine probleemide korral parim lahendus. See on illusioon. Tegelikult lükkuvad mured vaid mõneks ajaks edasi.

Olen ka ise kokku puutunud olukordadega, mil kõik oli nii lootusetu. Sel hetkel tundus ainukene mõistlik lahendus alkoholi poole pöördumine. Tegelikult oli see vale ja ei aidanud sugugi. Õppisin sellest, et probleemide lahendamiseks tuleb leida muid võimalusi, sest vanade probleemide juurde kerkisid uued ning alkoholist sain pigem kahju kui kasu.

Tean inimest, kelle jaoks see halvasti lõppes. Ta rääkis, et tundus lihtsam juua, kui muredega silmitsi seista. Alguses jõi ta vähem, kuid mida aeg edasi, seda suuremaks alkoholikogused muutusid. Ta kaotas enda pere, sõbrad, töö ja lõpuks ka kodu. Talle jäi vaid alkohol ning veel suurem kurbus. Elu muutus aina keerulisemaks, kuna püsiva sissetuleku puudumise tõttu oli ka alkoholi ostmine raskendatud, ta hakkas taarat korjama.

Tänapäeval on palju tahta, et alkoholi joomine täielikult lõppeks. Paljude jaoks on see õige meeleolu tekitaja – miski, mis muudab lõbusamaks, jutukamaks, julgemaks. Seni, kuni asi sellega piirdub, on kõik korras. Kui see juba aga kinnisideeks muutub, tuleks midagi ette võtta. Kes meist tahaks alkoholi joomise eesmärgil tänavalt pudeleid korjata?

Vanasti öeldi, et alkohol on tarkade inimeste jook. Olgem siis targad või vähemalt muutugem targaks. Selle asemel, et enda elu rikkuda, tuleks leida teisi alternatiive. Tasub mõelda, kas probleemid ja mured on lühiajalised ja kaovad iseenesest või saab neid lahendada muul moel kui alkoholi abiga.

Tarbige alkoholi mõõdukalt või veel parem, üldsegi mitte. Ärge uputage enda muresid pudelipõhja ja ärge lootke, et see reaalsuses ka aitab, sest lõpuks peate vaid pettuma. Alati on lihtsam minna kergema vastupanu teed, kuid kõik olevused on siia ilma loodud võitlema.

Foto: http://www.mees.eu/uploads/pics/alkohol1_01.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply