Ummistus – ummistuste eemaldamine (kanalisatsioon, WC jt)

kanalisatsiooni ummistus - ummistuste eemaldamine

Kodus elades on palju erinevaid asju, millele tasub tähelepanu pöörata, et need ei tuleks tagasi ootamatu ja soovimatu üllatuse avastamiseks. Meie majade üks olulisemaid osi on magistraalkanalisatsioonitrass – see aitab hoida meie kodukeskkonna ja lõppkokkuvõttes linnakeskkonna tervikuna puhtana ning veab jäätmed lähimasse puhastusjaama. Seetõttu võib kanalisatsiooni ummistus muutuda suureks ja tüütuks probleemiks, kui selle eest õigeaegselt ei tegeleta. Ummistuste eemaldamine võib alguses tunduda nagu keeruline protsess, kuid üldiselt on ainult mõned väikesed asjad, mida peate meeles pidama või mille pärast peate muretsema – lahendage kanalisatsiooni ummistus nende lihtsate sammudega. 

Esiteks mõista, mis põhjustab kanalisatsiooni ummistust ja mida see võib põhjustada – ummistuste eemaldamine võib tunduda lihtne, kuid selle edu sõltub sellest, kas teate selle põhjust või mitte. Kanalisatsiooni ummistus võib põhjustada teie majapidamises kasutatava äravoolutoru töötamise lakkamise, kuna see on ühendatud septikuga või kommunaalkanalisatsiooniga, kui viga on suurem osa süsteemist – ummistuse likvideerimine võib olla keeruline probleem.

Tavaliselt on ummistuse eemaldamise põhjuseks siiski väike hulk triviaalseid probleeme. Tea, kuidas ummistust esmalt märgata – kui märkate, et tualettruumid, vannitoa või köögivalamud ning vannid või dušid ei voola korralikult ilma kolbi või keemilise puhastusvahendi kasutamiseta, võib see olla hea märk, et teie peamine kanalisatsioonitorustik on ummistunud. Sel juhul ärge ignoreerige probleemi, kuna see võib muutuda tõsiseks probleemiks, kui seda liiga kaua ignoreerida – torude ummistumise likvideerimine tuleks jätta spetsialistide hooleks. Kanalisatsiooni ummistus võib ilmneda ka muus, sealhulgas aeglases äravoolus (ükskõik millises ruumis), halvas lõhnas, puhastist (püstisest torust, mida torumehed kasutavad kanalisatsioonitorude ummistuse eemaldamiseks), ebatavalises müras või välisprobleemides (kui elate majas ja avastate, et halb torustik põhjustab veelompe, laike või halba lõhna). 

Ummistuste eemaldamine on samuti jagatud paari erinevasse kategooriasse. Kanalisatsiooniummistused on erineva kuju ja suurusega. Mõelge näiteks ummistuse likvideerimisele, mis on tingitud teie torude äärde kogunenud rasvast. Need on kõige sagedasemad kanalisatsiooni ummistused ja moodustavad ligi 80% kõigist juhtudest, mis on põhjustatud peamiselt pesu- ja nõudepesumasinatest. Korteriomanike jaoks on see sama aktuaalne kui majaomanike jaoks, kuna rasvaummistused kogunevad aja jooksul oluliselt ja võivad ootamatult põhjustada hädaolukorra. Ülejäänud 20% juhtudest on mõnevõrra kergemini välditavad ja neid nimetatakse mehaanilisteks ummistusteks. Need tekivad ummistustest juhul, kui sinna satuvad ühel või teisel viisil asjad, mis kanalisatsiooni ei tohiks olla. Igal juhul aga ummistuste likvideerimine – on ülioluline osa elamispindade korrashoiust.

Kuidas aga eemaldada toru ummistus, ehk toru ummistuse likvideerimine ABC.

Üks enim proovitud ja lihtsamaid meetodeid kodus – ummistuse likvideerimine soodaga. Nagu paljud teised lahendused lihtsate juhtumite puhul, ka ummistuse likvideerimine soodaga – kasutades suurepärast puhastusvahendit, mis lahustab kergesti mustuse ja rasva. Samuti võid alati segada söögisoodat äädikaga, äädikas desodoreeriks äravoolutoru, neutraliseerides happelisi lõhnamolekule. Teine võimalus on ummistuse tross – see teeb kanalisatsiooni ummistamise likvideerimise palju lihtsamaks. Ja selles pole midagi keerulist, kui võib-olla mõnevõrra spetsiifiline varustus välja arvata – ummistuse trossi kasutatakse nii mehaaniliste ummistuste korral kui ka rasva eemaldamiseks ja see tugineb lihtsalt toru äärde kogunenud asjade eemaldamisele ja vabastamisele. Lõpuks võite alati usaldada ummistuste likvideerimise professionaali ja kuigi kanalisatsioonitorustike ummistuse kõrvaldamiseks on palju muid võimalusi, on mõned neist parem jätta professionaalile, kuna see võib olla vähem aeganõudev, odavam ja lihtsam. Võtke lihtsalt ühendust kellegagi, kes seda teie eest teeb, selle asemel, et osta hunnikuid seadmeid, mida harva kasutate – ummistuste eemaldamine ning ummistuse likvideerimine kodus võib olla natuke liiast inimesele, kes pole varem midagi sarnast teinud. Kanalisatsiooni ummistuse likvideerimine – peaks samuti olema teie hoolduse oluline osa, eriti kui elate majas. 

Kui teie probleem on lihtsam ja seda saab parandada ilma eriseadmeteta, järgige kindlasti mõnda meie nõuannet ja saate kiiresti vabaneda kõigist torustikusüsteemidega seotud probleemidest – kanalisatsiooni ummistus ja paljud teised. See nõuanne on sama oluline nii neile, kes elavad korterites, kus kanalisatsioon on mõnevõrra piiratud, kui ka neile, kes elavad majades – ummistuste eemaldamine ei tohiks kellelgi kaua aega võtta. Ummistuste likvideerimine ning kanalisatsiooni ummistuse likvideerimine – sellele tuleks pöörata suurt tähelepanu, nagu igale muule, olenemata asukohast.