Tasakaalulaud – populaarne abivahend tasakaalu harjutamiseks

puidust tasakaalulaud

Meowbaby tasakaalulaud

Kas mäletad, mis oli sinu nii-öelda tasakaalulaud lapsepõlves? Oli see lihtsalt lauatükk ümara eseme peale asetatuna või mõni muu käepärastest vahenditest meisterdatud treeningvahend? Või harjutasid kõnnitee ääre peal tasakaalu hoidmist?

Tasakaalu harjutamine on lapse motoorses arengus olnud alati mänguline tegevus.

Just seda arvesse võttes on loodud huvitavad tooted – Meowbaby tasakaalulauad.

Motoorsete oskuste arendamine

Motoorsete oskuste ja vilumuse tähtsus lapse üldises arengus on väga suur. Keha valitsemine ja kehapildi arenemine on eelduseks ka lapse kognitiivsele arengule.

Puidust tasakaalulaud lastele ehk balance board on Montessori põhimõtteid järgiv treeningvahend, mis aitab arendada liigutuste koordinatsiooni, osavust, kasvatab julgust ja enesekindlust.

Tasakaalulaud aitab harjutada õige kehahoiaku hoidmist. Tavaliselt on inimese üks kehapool teisest arenenum. See aga tekitab liigutuslikku asümmeetriat. Tasakaalu treenimise eesmärk on võrdsustada kehapoolte võimekust ning vähendada asümmeetriat.

Treenimine läbi mängu

Liikumine on lapse igasuguse tegevuse ja ennekõike mängu aluseks. Tasakaalulaud lastele on ideaalne vahend mängimiseks ja turnimiseks. Fantaasial lennata lastes saab seda kasutada paljudes mängudes: autoteena, sillana, tunnelina. 

Puidust tasakaalulaud on vildist põhjaga. Tasakaalulaud lastele on mõeldud paljajalu  tubastes oludes kasutamiseks. Kui on soovi mängida ka õues, tuleb jälgida, et toode ei saaks märjaks.

Alla 6-aastased lapsed peaksid toodet kasutama lapsevanema järelvalve all.

Treeningvahendid ka täiskasvanutele

Tasakaalulauad ei ole mõeldud ainult lastele. Surf balance board on treeningvahend, millega saab treenida tasakaalu ja mis paneb rõhku kerelihaste treenimisele.

Tasakaalulaud on ideaalne vahend oma surfamisoskuste arendamiseks, kuna sellega treenides kasutad samu lihaseid ning sama kehahoiakut nagu ka surfates. 

Tasakaalulauad on surfarite seas väga populaarsed, kuna need on vähe ruumi võtvad ja kerged treeningvahendid, millega saab pea igal pool treenida.

Fitness tasakaalulaud

Tasakaalulaud on hea abivahend ka fitness treeningutel, kuna sellega saab treenida kõiki lihasgruppe, eriti tuharalihaseid, kõhtu ja jalgu ning seeläbi parandada üldist füüsilist vormi. 

Fitness tasakaalulaud ja muud fitness tooted on saadaval medpoint e–poes.

Tasakaalulaud on hea abivahend sinu lapsele tasakaalu arendamiseks läbi mängulise tegevuse.