USA ametnikud hoiatasid Venemaad Edward Snowdenile asüüli andmisest

USA ametnikud hoiatasidUSA ametnikud hoiatasid Venemaad luuresaladusi lekitanud Edward Snowdenile asüüli andmise eest pärast seda, kui Venemaa migratsiooniteenistus andis Snowdenile loa lahkuda Moskva Šeremetjevo lennujaama transiittsoonist.

New Jersey senaator Robert Menendez teavitas, et Venemaa õhutab sellega diplomaatilist kriisi. Ta ütles: “Ma kordan minu sõnumit Venemaale. Kui viimane peaks Edward Snowdenile asüüli pakkuma, on see väga kahjulik USA ja Venemaa vahelistele suhetele. Edward Snowden on põgenik, keda tuleks karistada Ameerika Ühendriikides tõsise süüdistusega spionaažis. Snowden omab tähtsaid dokumente ning kui Venemaa või mõni muu riik peaks talle asüüli pakkuma, siis see puudutab meie riigi julgeolekuprioriteete.”

Kolmapäeval tevitas Valge Maja pressiesindaja Jay Carney, et ametnikud tahavad saada Snowdeni teemal selgust. “Meie arvamus Snowdeni suhtes jääb selliseks nagu see varasemalt oli. Ta ei ole ei inimõiguste eest võitleja ega dissident.”

Venemaa ametnikud hoiduvad USA soovist anda välja lekitaja, põhjendades seda sellega, et USA on korduvalt ignoreerinud Venemaa väljaandmissoove. Kolmapäeval teavitas Vene meedia, et migratsiooniteenistus andis vilepuhujale loa lahkuda Moskva lennujaamast. Samal õhtul teavitati, et Snowden peab veel päevaks või kaheks lennujaama jääma, sest dokumendid on veel vormistamata.

Edward Snowdenit süüdistatakse USA klassifitseeritud programmide, mis koguvad telefonide ning internetiandmeid nii ameeriklastelt kui ka teistelt rahvustelt, maailmale avalikustamises.

Allikas: Infowars

Foto: http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2013/6/23/1372015020195/Edward-Snowden-008.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply