Jalgpalliajaloo veidramad vigastused

Jalgpalliajaloo veidramad vigastusedSwansea City kaitsja Alan Tate murdis 2011. aastal avarii teinud golfiautos sääreluu. Tegu pole ainsa jalgpalluriga, kes veidral viisil on vigastada saanud. Sportsmail tõi välja nimekirja ebatavalistest õnnetustest, kus mängijad on end aegade jooksul traumeerinud.

KASEY KELLER: Endine Ameerika koondise väravavaht kaotas oma esihamba, kui üritas parasjagu oma kotist golfikeppe välja tõmmata ja sai mänguvahendiga ootamatult löögi näopiirkonda.

ROY CARROLL: Tollane West Hami puurilukk korjas treeningu ajal väravast palle ning jäi jalgupidi võrku kinni ja vigastas põlve.

RICHARD WRIGHT: Wright pidi vahele jätma Evertoni FA Cup´i neljanda ringi korduskohtumise Chelsea vastu, kui komistas väravasuul oleva sildi otsa, kus hoiatati mitte soojendada. Väravavaht nikastas keelu eiramise tõttu hüppeliigest ja pidi mängu kõrvalt jälgima.

SEAN FLYNNEndine Mart Poomi klubikaaslane Derby County aegadel komistas kodus oma lapse mänguautode otsa ja murdis ninaluu. Viga said veel huuled ja varbad.

DAVE BEASANT: Endine Chelsea väravavaht pillas 1993. aastal jala pihta majoneesi purgi ja kahjustas nii oma suure varba kõõlust. Beasant pidi järgmised kaheksa nädalat pealtvaataja rolli täitma.

DAVID JAMES: Inglismaa väravavaht vigastas telekapulti haarates seljalihast. Samal mängijal õnnestus end ka kalastamisel vigastada. Nimelt nikastas mees võitluses suure karpkalaga õlga.

ALEX STEPNEYManchester Unitedi väravavaht nihestas liigamängus Bimingham City vastu kaitsjate peale karjudes lõualuud ja pidi mängu pooleli jätma.

RIO FERDINAND: Tollane Leeds Unitedi kaitsja hoidis telekat vaadates mitmeid tunde oma jalga kohvilaua peal. Tulemuseks oli põlvekõõluse venitus ja mängupaus.

CHIC BRODIE: Brentfordi väravavahi karjääri lõpetas väljakule jooksnud koer. Meeskonnakaaslane söötis palli parajasti Brodie´le, kui loom põrkas mängjaga kokku ja purustas ta põlvekedra. “Koer võis olla küll väike, aga ta juhtus olema tugev,” meenutas Brodie juhtumit ise.

SANTIAGO CANIZARES: Hispaania koondise väravavaht pidi vahele jätma 2002. aasta MM-finaalturniiri, kuna pillas jala peale pudeli habemeajamisvett. Canizares vigastas oma suure varba kõõlust.

ALAN WRIGHTEndine Aston Villa kaitsja vajutas oma uue Ferrari gaasipedaalile ja vigastas nii põlve.

STEVE MORROW: Endine Põhja-Iirimaa kaitsja võitis 1993. aastal Arsenaliga liigakarika ja tähistas saavutatut Tony Adamsi kukil olles. Ühel hetkel kaotas Morrow aga tasakaalu ja kukkus murule, purustades oma rangluu.

SVEIN GRONDALENNorra koondislane põrkas 1970ndatel metsas sörkides kokku põdraga ja pidi järgmise mängu kodumaa eest vahele jätma.

ALAN MULLERY: Inglismaa koonise staar vigastas 1964. aastal hambaid pestes selga ja pidi Lõuna-Ameerikas toimunud turniirilt eemale jääma.

DAVID BATTY: Endine Leeds Unitedi ja Blackburni poolkaitsja taasvigastas oma Achilleuse kõõlust, kui talle sõitis otsa kolmerattaline jalgratas, mille juhiks oli ta pisipõnnist laps.

DARREN BARNARD: Endine Barnsley poolkaitsja libastus oma kutsika uriini sisse ja rebestas põlvesidemeid. Paranemine võttis aega viis kuud.

LEE HODGES: Barneti mängija astus duši all seebi peale ja sai kukkudes kubemevigastuse.

CHARLIE GEORGE: Arsenali 1971. aasta FA Cupi tiitli peakangelane lõikas omal muruniidukiga kogemata varba otsast.

DARIUS VASSELL: Aston Villa ründajat Darius Vassellit vaevas 2003. aastal küüne all olev verevill. Mees üritas probleemiga ise toime tulla ja hakkas väikse trellpuuriga suurde varbasse auku puurima, et jõuda mureallikani ja see purustada. Ebasteriilse keskkonna tõttu sai Vassell aga viiruse ning pool küünest tuli eemaldada.

KIERON DYER: Newcastle’i poolkaitsja jooksis treeningul peaga mööda posti ja tegi haiget oma vasakule silmale. Paranemiseks kulus kaks nädalat.

LEROY LITAEndine Tarmo Kinki klubikaaslane vigastas hommikul ringutades oma jalga ja pidi vahele jätma mängu Manchester Unitedi vastu.

MICHAEL STENSGAARD: Taani väravavahi karjääri lõpetas triikimislaud. Nimelt vigastas Stensgaard triikimislauda kokku pannes õlga ja oli sunnitud kindad varna riputama.

DEREK LYLE: Dundee ründaja kukkus kodus läbi klaaslaua ning vajas pärast haiglas 16 õmblust.

KEVIN KYLE: Kilmarnocki ründaja pidi 2006. aastal veetma öö haiglas, kuna ta kaheksakuune laps lükkas talle kannu keevat vett kubemepiirkonda.

LIAM LAWRENCE: Stoke City poolkaitsja komistas kodus oma koera otsa ja kukkus trepist alla. Vigastada sai õnneks vaid hüppeliiges.

Be the first to comment

Leave a Reply