Utah’s üritatakse purustada mootorrataste kiiruse maailmarekord

Mootorrataste kiiruse maailmarekordUtah osariigis USAs valmistutakse mootorrataste kiiruse maailmarekordi vallutamiseks Triumph Rocket III-ga. Uueks kiiruserekordiks tahetakse Triumphi inseneride sõnul saada ligikaudu 650 km/h.

Kiiremini, kiiremini, kiiremini… Ei tule uudisena, et kiirus tekitab meis adrenaliini. Kindlasti tahaksid paljud juba kiiruse pärast istuda mõne sportauto esiistmele sõitu nautima. Üks asi on kiire sõit, teine aga maailmarekordite purustamine kiiruses. See on töö, milleks valmistutakse aastaid, sest kõik nõuab põhjalikke kalkulatsioone ja soodsaid tingimusi.

Praegu valmistutakse USAs Utah osariigis katseks purustada mootorrataste kiiruse maailmarekord, mis on 605,697 km/h ja mis püstitati 2010. aastal Suzuki Hayabusa mootoritel põhineva Ack Attackstreamliner’iga.

Selle rekordi kavatseb purustada The Castrol Rocket, mis põhineb Triump Rocket III mootoritel ja mille kere on valmistatud ülitugevast Kevlar-süsinikfiibrist. Loodetakse, et uued rekordnumbrid hakkavad olema 650 km/h ringis. Eeltööd on tehtud selleks juba pikka aega ja uue rekordi püüdmiseks on palgatud ka paljud enda ala spetsialistid – drag-võidusõitja Bob Carpenter on mootori üks põhiarendajatest; kere ehituse ja disaini eest vastutab insener Mark Markstallerile; 2004. aasta autokiiruse rekordimees Tom Burkland on masina tehniline nõustaja ning sõiduki juhiks saab olema eelmise rekordi omanik ning Dayton 200 sõidu võitja Jason diSalvo.

Esimesed proovikiirendused pinnasel on juba tehtud ning nüüd jääb oodata aega, millal minnakse põhjalike testideni ja edasi juba rekordiüritusteni. 
Kindlasti peaks antud katsetuse juures mainima seda, et tavalise mootorrattaga pole selliseid kiiruseid võimalik arendada, sest see lõppeks juhile traagiliselt. Seepärast on rekordkiiruste püüdmiseks välja ehitatud spetsiaalne aerodünaamiline kere, millega on võimalik vaid otsejoones sõita. Seega on pööramine ja parkimine antud sõiduvahendi puhul juhi poolt peaaegu võimatu. 1000-hobujõuline kiirusejahtija töötab metanoolil.

Kui Castrol Rocket III suudab 2010. aastal püstitatud rekordi purustada, siis tõuseks Briti firma peale 1970. aastat taas antud valdkonna valitsejaks. Rekordipüüdlus leiab aset Utah osariigis Boneville’i soolaväljadel.

Allikad: www.wheels.blogs.nytimes.com, www.castrolrocket.com, www.youtube.com, www.foxnews.com, www.topspeed.com

Foto: www.buddhistpunk77.blogspot.com

Be the first to comment

Leave a Reply