Veinigurmaan helistas hädaabinumbrile, kuna veinis olid korgitükid

Korgitükid veinisTavaliselt on inimestel hädaabinumbrile helistamiseks väga tõsised ja eluohtlikud põhjused. Paraku on ka neid, kes vastutustundetult helistavad ja enda olematute või isegi naljakate probleemidega liine ummistavad. Inglismaal Manchesteris oli politsei hämmeldunud ühest baarist saadud kõnega.

Hädaabinumber on mõeldud ikka hädas olevatele inimestele ning selle kõrval on kõik muud häirivad kõned vastutustundetu käitumine helistajate poolt. Siiski leidub inimesi, kellel on „kiiks” helistada abinumbrile absoluutselt kõige häiriva peale.

Manchesteri politsei sai mõni aeg tagasi kõne, mis ei kategoriseeru tavalise hädaabikõne alla. Manchesteri pubist helistas politseisse baari klient, kelle mureks oli see, et tema poolt tellitud Cabernet Sauvignoni veinipudeli avamise järel olid pudelis korgitükid. Veinigurmaani arvates ei teenindatud teda baaris piisavalt korralikult ning tema kaebusega ei tegeletud, mistõttu hakkas mees politsei kaudu hüvitist nõudma. Politsei aga teatas, et nemad antud küsimuse puhul välja ei sõida ning klient peab enda mure ise lahendama. Pubi personalil ei jäänud muud üle, kui klient baarist välja visata. Asja huvitav osa seisnes selles, et tegemist oli kaine kliendiga, sest ei personal ega turvamehed täheldanud märke eelnenud joomisest. Mehe näol oli tegemist tõelise veinigurmaaniga, kelle arvates ei pea tema ise probleeme lahendama, vaid seda peaksid tema eest tegema korrakaitsjad.

Briti politsei teatel esineb väga suuri probleeme vastutustundetute helistajate kõnedega. Ainuüksi Manchesteri politsei saab enam kui 3500 kõnet päevas. Suvekuudel suureneb kõnede arv kuni 19% ning paraku on just sellel ajal täheldatud ka „tühjade” kõnede arvu tõusmist.

Politseitöötaja sõnul on neil olnud kõnesid naiselt, kes oli hädas prügikasti sattunud vihmaussidega, ja mehelt, kes teatas, et mootorratas on hõivanud tema tavapärase parkimiskoha maja ees. Lisaks saadakse pea igapäevaselt kõnesid hulkuvate koerte ning kirikukellade ja politseisireenide liiga tugeva heli kohta. Kuigi teadaolevalt on Briti seaduste kohaselt selline pidev mõjuva põhjuseta helistamine trahvidega karistatav, täheldatakse iga-aastaselt nende arvu tõusu.

Allikad: www.mirror.co.uk, www.huffingtonpost.com, www.blog.trutv.com

Foto: www.newworld.co.nz/wine-101/wine-tasting-tips/corked-wine

Be the first to comment

Leave a Reply