Viis meditsiinilist imet

Viis meditsiinilist imet„Dr House” ja „Grey anatoomia” on vaid mõned seriaalid, kus pidevalt erinevaid meditsiinilisi imelugusid näeme. Kas selliseid juhtumeid võib ette tulla ka reaalses elus? Jah, ja asjaolu, et see on võimalik, teeb nendest sündmustest veelgi hämmastavamad juhtumid.

Järgnevalt on välja toodud viis imelugu hämmastavatest meditsiinilistest juhtumitest.

1. Teismeline elab 118 päeva ilma südameta

14-aastane D’Zhana Simmons sai endale uue südame, mis asendas vana paisunud organit. Paraku ei hakanud uus süda tööle nii nagu loodeti ja arstidel tuli see eemaldada. Teist südant ei olnud aga kusagilt võtta ja arstid pidid leidma ajutise alternatiivi: kaks pumpa, mis panid vere ringlema. Ja seda ligikaudu 4 kuud.

Tegemist oli julge teoga, sest tavaliselt ei eemaldata pumpade kasutamise ajal patsiendi enda südant. Õnneks sai tüdruk pika ootamise tagajärjel uue südame, mis töötas niivõrd hästi, et juba järgmisel päeval siirdati tüdrukule ka uus neer.

2. Pime mees saab pärast hamba siirdamist nägemise tagasi

Martin Jones jäi pimedaks pärast tööõnnetust. Kümme aastat hiljem pidi mees minema operatsioonile, mille käigus siirdatakse silma sisse hammas. Protseduuri käigus pandi silma sisse hambatükk, mis aitaks hoida uut silmaläätse. Siirdamine nõudis päris hammast, sest kardeti, et mehe keha tõrjub plastikust hamba välja. Pärast operatsiooni nägi mees esimest korda ka enda naist, kellega ta neli aastat varem abiellunud oli.

3. Naine sünnitab mõlemad kaksikud pärast seda, kui pidi valima neist ühe

Arstid ütlesid Shannon ja Mike Gimbelile, et nad peavad valima kahest tüdrukust ühe või vastasel juhul surevad mõlemad lapsed. Kaksikutel diagnoositi Twin to Twin sündroom, kus kaksikud on omavahel ühendatud veresoontega ning üks kaksik imeb teisest kaksikust sõna otseses mõttes elu välja. Kui haigust ei suudeta ravida, siis sureb 90% tõenäosusega üks või mõlemad kaksikud.

Vanemad olid juba raske saatusega leppinud ning määranud nõrgema kaksiku, kui arst neile veel ühe võimaluse välja pakkus. Nimelt sooritati naisele laseroperatsioon, millega söövitati veresooned, mis tasapisi kaksikuid tapsid. Operatsioon oli edukas ja mõlemad kaksikud sündisid elusalt ja tervelt.

4. Usk päästis poisi ortopeedilisest pea maharaiumisest

Jordan Taylori pealuu lahknes autoavarii tagajärjel selgroolülidest ning poisil diagnoositi Orthopedic Decapitation ehk ortopeediline pea maharaiumine. Poisi ellujäämise võimalusi ennustati ühele protsendile.

Kohaliku kiriku kogudus kuulis poisi olukorrast ja hakkas sõna levitama ka kaugematele kogukondadele. Poisi ema sõnul palvetas ühel hetkel poja elu eest vähemalt 20 erinevat kirikut. Palvete kaasabiga või mitte – kolm kuud pärast õnnetust seadis Jordan sammud kooli poole. Talle paigutati kaela metallplaat, kruvid ja titaaniumist vardad.

5. Halvatud alakehaga mees hakkas pärast ämblikuhammustust taas kõndima

David Blancarte määrati pärast liiklusõnnetust 20 aastaks ratastooli. Seda küll seniks, kuni meest hammustas suur pruun ämblik ja ta taas kõndida sai. Ämblikuhammustus viis mehe esmalt haiglasse ja hiljem füsioteraapiasse. Õde märkas mehe jalas krampi ning viis läbi mõned uuringud. Viis päeva hiljem sai mees kõndida.

Kahjuks ei kõndinud mees kaugele, sest pärast enda esimesi samme arreteeriti David süüdistatuna koduvägivallas.

Allikas: http://www.divinecaroline.com/self/five-amazing-–-and-real-–-medical-miracles

Foto:http://cdn.divinecaroline.com/sites/divinecaroline.com/files/styles/story_detail_enlarge/public/FirstAid

Be the first to comment

Leave a Reply