Autojuht, näita suunda, mitte rusikat

Autojuht, näita suunda, mitte rusikatRSA Kindlustus promob sõbralikumat liikluskultuuri. On see tõesti nende heasüdamlik ja omakasupüüdmatu soov või tahab kindlustus kahjude väljamaksmise pealt raha kokku hoida?

Kampaanias soovitatakse veel teine sõiduk sõbralikult vahele lasta, mitte tema manöövrit vihaselt takistada. See pidavat hea enesetunde tekitama. Eriti hea pole aga tunne, kui hakatakse jõuga end kõrvalritta litsuma. Kohe päris pahuraks teeb see.

Näiteks Tartus Riia tänaval kaob vahepeal üks sõidurada ära ning enamik kohalikke on sellega väga hästi kursis. Sellest hoolimata hakatakse reastuma allesjäävasse sõiduritta alles viimasel paarikümnel meetril. Ei ole rõõmus ja rõõsa seal sõites neid ülbikuid vahele lasta ja selle peale veel naeratada.

RSA Kindlustuse reklaami tagamaad panevad tahes tahtmata mõtlema, kes sellest kasu lõikab. Täiesti briljantne on soovitus „Follow the Money” ehk orienteerumine raha lõhna järgi. Isegi kui liiklusõnnetuste arv väheneb, ei kahane ju kohustusliku liikluskindlustuse maksete arv. Mõnevõrra muidugi tõuseb õnnetuse põhjustaja riskikoefitsent. Samal ajal maksavad ülejäänud eestlased rõõmsalt summasid enda kindlustuse kontole edasi. Nende jaoks ei muutu midagi, kui Peeter näitab suunda ja Anne laseb Margusel reastuda. Küll aga võidab kindlustusselts – nemad ei pea Peetri, Anne ja Marguse mõlgitud masinaid üles klopsima.

Olen pikalt mõelnud, kuidas võib riik muuta autojuhi jaoks kohustuslikuks makse, mille pealt kolmas osapool saab kena kasumit lõigata. Minu loogika kohaselt peaks liikluskindlustuse maksete pealt saadav kasumiprotsent samuti riiklikult määratletud olema. Praeguse süsteemi kohaselt on autojuhile pigem kohustuslik erinevatele kindlustusseltsidele dividende teenida, mitte tagada lihtne kahju hüvitamine õnnetuse korral. Näidakem siis reipamalt suunda, et RSA ei peaks nii palju kahjusid menetlema. Jääb muidu veel aktsionäride jõulupidu pidamata.

Viide kampaaniale: www.rsagroup.ee/hea/

Foto: http://us.123rf.com/400wm/400/400/antikainen/antikainen1203/antikainen120300102/13000292-pretty-young-caucasian-woman-shaking-hers-fist-sitting-in-car.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply