115 miljardäri annavad ära vähemalt pool enda varast

115 miljardäri400 kõige rikkamat ameeriklast on väärt rohkem kui kaks triljonit USA dollarit. Koos omavad nad vähemalt sama palju varandust kui pooled kõikidest ameeriklaste majapidamistest kokku.

Kuigi vastumeelsus superrikaste vastu aina kasvab, võib tuleviku suhtes siiski välja kujuneda lootustandev väljavaade. Nimelt selgub, et paljud neist eriliselt jõukatest inimestest annavad heategevuse raames ära uskumatu summa enda varandusest.

See hüppeline suuremeelsus ei ole aga pelgalt juhus. Suur osa sellest on tingitud ambitsioonikast ja suunatud kampaaniast, mis kannab nime „The Giving Pledge” ning mis sai alguse väga mõjukast triost ehk Bill ja Melinda Gatesist ja Warren Buffettist. Liikmelisusega käib kaasas vaid kaks tingimust: pead olema väärt vähemalt miljard dollarit ja olema valmis sellest ära andma vähemalt pool.

Melinda Gatesi sõnul paluvad nad inimestel julged olla. „Me palume neil välja astuda ja teha midagi suurt. Paljud neist on juba sinnapoole teel, kuid nad ei olnud enda tegevuse taha numbreid pannud. Nüüd, kui „The Giving Pledge” on algust teinud, saavad inimesed aru, et 50% on täiesti ootuspärane,” sõnas ta.

Warren Buffett lisas: “Me ei leia, et on palju inimesi, kes liituksid meiega, kui protsent oleks 50 asemel 40. Enamik liikmetest kavatsevad ära anda nagunii rohkem kui pool enda varast.” See on kindlasti tõsi ka asutajaliikmete puhul. Nimelt on perekond Gates otsustanud ära anda 95% ja Warren Buffett 99% enda varandusest.

Allikas: The Top Information Post

Foto: http://i2.wp.com/topinfopost.com/wp-content/uploads/2013/11/Pledge_Wide_620x350.jpg?resize=620%2C350

Be the first to comment

Leave a Reply