Lõuna-Aafrika luksushotell imiteerib kohalikku slummielu

Lõuna-Aafrika luksushotellLõuna-Aafrika ettevõte otsustas rajada luksushotelli, mis imiteerib elamist vaese aafriklasena. Projekt on saanud ülemaailmse tulise kriitika osaliseks, kuna see naeruvääristab sealsete vaesete elu.

Tõenäoliselt on üheks luksuse etaloniks reisides peatuda mõnes suurejoonelises luksushotellis, kus ööbimise hind võib küündida mõne inimese kuupalgani. Lõuna-Aafrika Vabariigis otsustati läheneda asjale veidi teisiti ning avati väidetavalt esimene viie tärni vääriline Shanty Town hotell, mis imiteerib kohalikku slummielu.

Emoya Estate otsustas hotellimaailmas võtta uue suuna ning tuua rikastele lähemale aafriklaste raske elu vaesetes oludes. Paljud on andnud projektile ingliskeelse nimetuse „Poverty Porn”, sest tegelikkuses saavad hotellikülalised erinevalt vaesetest aafriklastest kasutada nii kraanist tulevat sooja ja külma vett, elektrit ja traadita internetti. Samuti on muldpõrandate asemel tubades põrandaküte ja vaibad ning lisaks on ruumid sisustatud laudade, kööginurga ja televiisoritega, rääkimata pehme madratsi ja puhta pesuga vooditest. Tõenäoliselt unistaks sellisest elamisest iga vaene aafriklane ning seega ei peegelda hotell ikkagi seda „õiget” vaesust. Küll aga viitavad vaesusele majad, kus külastajad ööbida saavad. Nimelt on need kokku ehitatud erinevatest eterniidi- ja plekitükkidest ning ehitusplaatidest.

Üks öö maksab ligi 100 USA dollarit ehk umbes 74 eurot, mis on kohaliku töölise keskmine kuupalk. Slummihotell koosneb mitmetest „kokku klopsitud” majakestest ning seal on olemas ka väline lõõgastumiskeskus, mille istmed on tehtud kasutatud autokummidest. Tualetis saab käia vaid välitingimustes. Kokku mahutab hotell 52 külalist.

Emoya Estate’i esindajad kirjeldavad antud hotelli kui „sinu elu suurimat elamust”. Meediakriitikat on antud hotell saanud nii kohalikest väljaannetest kui ka mujalt maailmast. Antud küsimuse puhul on LAVi riigiametnikud isegi nentinud, et tegemist on vulgaarsusega, mis naeruvääristab rasketes tingimustes elavaid vaeseid.

Vaata pilte hotellist siitsiit ja siit.

Allikad: www.emoya.co.za, www.theatlanticwire.com, www.youtube.com, www.bbc.co.uk

Foto: http://www.emoya.co.za/images/photos/shantytown4big_1258.jpg

 

Be the first to comment

Leave a Reply