3D-printer teeb raha ja relvi (kaasas joonised)

3D-printer teeb raha ja relvi3D-printeri tehnoloogia on kättesaadav kõigile. Eestis on vähesed konkreetse valdkonnaga kokku puutunud, kuid tegemist on masinatega, mis vähehaaval ilmuvad meie igapäevaellu. Lux Reasearchi sõnul on Läänes müüdud printerite arv jõudsalt kasvanud ja kasvab veelgi, kuna antud aparaadid loovad innovatsiooni.

Järgnevates lõikudes räägin, kuidas antud tehnoloogiaga on võimalik raha teenida.

Hiljuti kumas massimeediast läbi uudis, kuidas noor kodanik oli endale 3D-printeriga relva printinud. See uudis mõjutas turgu ning printerite müük suurenes märgatavalt. Eestis on see nõudlus kasutamata – inimesed oleksid ostmisest küll huvitatud, kuid ei ole pakkujaid. Relva printimise asemel soovitan siiski tegeleda teiste põnevate ja innovaatiliste arendustega, aga kellel siiski huvi leiutise vastu, leiab joonised ja õpetused siit.

Jooniseid saab vaadata ja töödelda programmiga Free Cad, mis on saadaval siin.

Samuti 3D-relva tutvustav lehekülg: http://defcad.com/liberator/

Lae joonised alla ja prindi need välja, sest need failid sobivad ka printimistarkvarale. Antud joonistel on väärkehaks lööknõel, mis on tehtud metallist. Samuti on joonistel  õpetused, kuidas relv kokku panna.

3D-printeriga on võimalik teha raha ehk alusta enda tuleviku äri nüüd!

Kui soovid alustada printerite müügiga, siis soovitan need endale välja printida ja hakata neid seejärel ise tootma. Turul liigub täna ringi printer nimega Prusa Mendel, mis võimaldab teha ühest masinast mitu masinat ehk sisuliselt ostad ühe masina ja prindid sellega teise välja. Printeriga saad tutvuda siin. Antud mudelit on võimalik osta nii eBay kaudu kui ka teistest internetipoodidest. Odav on ka toote materjal, mida saab osta siit. Näiteks ühe iPhone’i materjalikulu on keskmiselt 0,15€.

Esmane visioon ärist – hakka tootma printereid ja müü neid edasi veebis:

· Telli esimene Prusa Mendel printer, mis maksab koos kohale saatmisega 575€.

· Prindi endale paar printerit varuks (omahind keskeltläbi 150€).

· Müü printereid internetipoes.

Tugevused

Innovaatiline valdkond, suur ja kasvav nõudlus, ei nõua suuri riske.

Nõrkused

Vähese turunduskogemusega inimene ei pruugi olla suuteline toodet maha müüma, sest ei jõuta sihtrühmani. Samuti nõuab printerite tootmine aega ja eelnevalt antud valdkonna uurimist.

Teisene visioon – vahendaja, tootja ja teenusepakkuja

· Telli esimene Prusa Mendel printer, mis maksab kohale saatmisega 575€.

· Sõlmi kokkulepe printerimüüjatega. Telli näidised.

· Rendi kaubanduspind.

· Ava kauplus.

· Tooda ja vahenda 3D-printereid.

· Paku järgnevaid teenuseid: 3D-skaneerimine, 3D-printimine, 3D-printerite ja varuosade müük. 3D-printimisel võivad inimesed kohapeal vastavas programmis tooteid luua, samuti võib spetsialiseeruda mõnele kindlale tootele, mis prinditakse välja vastavalt kliendi vajadustele (nt kingitused jms).

Antud idee on Eestis juba ellu viidud. Poega saad lähemalt tutvuda Makerpood 3d print

Kindlasti jagub kliente ka Eestis – oleme ju innovatsiooni eesrindel.

Tugevuseks võib pidada suurt nõudlust ja miinuseks veel suuremat investeeringut, mis aga võrdlemisi kiiresti ennast tasaarvestab.

Kolmas visioon – loo veebipõhine teenus

Turul on veebipõhised teenused, mis võimaldavad teatud tarkvaraga lihtsalt ja kiirelt ehitada endale täiesti oma 3D- vigur, mis prinditakse välja ja saadetakse loojale postiga koju. Üks selline teenusepakkuja on mobiilikorpuste looja ja printija. Sisuliselt lood veebis omanäolise korpuse ning lased selle välja printida. Teenusepakkuja leiad siit.

Jõudu ja jaksu ettevõtlikele!

Be the first to comment

Leave a Reply