Alkoholi ja kanepi vastasseis

Alkoholi ja kanepi vastasseisPalju on arutletud alkoholi ja kanepi vastasseisu üle. Järgnevalt toon välja enda arvamuse mõlema kohta, tuues välja nii positiivsed kui ka negatiivsed küljed.

Esimesed proovid:

Kanep. Esimesed korrad ei pruugi mõjuda. Tuleb läbida nn sissejuhatav periood, pärast mida võib tunda väsimust, hirmu ning võib esineda ka paranoia ja oksendamine.

AlkoholTavaliselt toimub esimene proovimine koos sõpradega ning see lõppeb täieliku enesekontrolli kaotamisega.

Pärast sissejuhatavat perioodi:

Kanep. Suitsetamisel tekib eufooriatunne, hea ja rahulik on olla. Keskendud hästi detailidele ja iga asi ning tegevus on uus ja huvitav. Iga toit maitseb paremini ja kõik on naljakam.

AlkoholMõnus on juua. Alkohol tõstab tuju, teeb julgemaks ning ka jutt hakkab ladusamalt jooksma.

Mõõdukas tarbimine:

Kanep. Aitab lõõgastuda. Mõttemaailm laieneb ja kujutlusvõime areneb. Mõõdukas tarbimine sõltub inimesest – see võib olla kas kord kuus või kord nädalas.

Alkohol. Samuti lõõgastab ja aitab ümbritsevate inimestega kergemini jutule saada. Hajutab pingeid ja tõstab enesekindlust. Alkoholi mõõdukas tarbimine esineb tavaliselt nädalavahetustel.

Sõltuvus:

Kanep. Pidev suitsetamine halvendab oluliselt mälu ning freeze’ib ajurakud. Kui kanepi suitsetamise maha jätad, siis tasapisi kuude jooksul taastuvad ka ajurakud. Kohustused jäävad ripakile, sest inimene muutub poole laisemaks. Suitsetatavad kogused on võrdlemisi suured ning tekib psüühiline sõltuvus uue piibu järele, mistõttu suitsetatakse nii palju kui võimalik. Seetõttu ei mõju see enam nii huvitavalt ja ergastavalt kui algfaasis. Lõpptulemusena lakkab tavaliselt igasugune kasulik mõttetöö.

Alkohol. Pidev joomine kujundab kehas olevaid kemikaale nii, et keha jääb alkoholist sõltuvusse. Pärast pidu pealejoomine on vaid ajutine ravi. Esinevad mälukaotused ja toimub üldine mälupildi halvenemine. Organite töö halveneb, sest alkohol mürgitab neid. Kogused lähevad iga korraga aina suuremaks ja sageli võivad esineda ka alkoholimürgitused. See on uskumatu, kui suur alkohooliku magu tegelikult on.

Kainelt:

Kanep. Kui raha on otsas ja puudub uus doos, siis mõne nädala või kuni kuu möödudes kaovad kehast enamik kannabinoidide jääkidest koos päevaste väsimusnähtudega.

Alkohol. Kainetel hetkedel on keha kasutu, käed värisevad ja süda on paha. Üks õlu aitaks selle vastu kohe.

Fotohttp://img503.imageshack.us/img503/2183/cannabisvodkaln5.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply