Lemmiklooma hävitustöö on naljakas?!

Lemmiklooma hävitustööAnimal Planetis jookseb seriaal „Paha koer”, kus rõõmsad loomaomanikud filmivad enda lemmikute lagastamist kodus. Pererahvas naeratab kelmikalt purustatud mööbli ja segipekstud kodu peale ning seejärel noomib veidikene pere lemmikut.

Enamjaolt on need videod piilukaameratega üles võetud muidugi USAs ning sealse elaniku huumorimeel erinebki tugevasti eestlase omast. Nõndasamuti pakub keskmisele ameeriklasele nalja pulmapäeval üksteisele tordiga näkku lajatamine ning filmides teenib enim naerupahvakaid jalaga kubemesse andmine.

Kuid loomade pahanduste juurde tagasi pöördudes – tavaliselt saavad hävitatud vaip, diivan, potililled, prügikastisisu ja külmikust toit. Nutikad lemmikud suudavad lahti muukida isegi „lapselukud” ning enda pahandused igapäevaselt alati ellu viia.

Hiljutises dokumentaalsarja „Paha koer” osas suutis koer kodust plehku pista kõrgest aiast hoolimata. Nutikas kutsu kasutas selleks kõrval laiuvat järvesilma ning naaberkrundile maandudes sai igapäevane külatiir alata. Samal ajal paistis põgenik silma erilise kavalusega – enda pererahva mööda sõitnud mahtuniversaali tundis ta eksimatult ära ning püsis peidus. Ütle veel, et loomad rumalad on…

Eksootilisematest lemmikutest on seriaalist silma jäänud sipelgakaru ning skungid. Sipelgakaru suutis enda paari ülipika küünisega kenasti seina uue „aknaaugu” kraapida. Skunkidele meeldis aga külmiku sisu elegantse liigutusega segi pöörata ning köögipõrandale laiali organiseerida.

Tõesti naljakatena on selles tõsieluseriaalis silma paistnud loomade „patukahetusilmed”, kui nad looritatud silmadega kusagile nurka vaatavad ning annavad mõista, et on süütumad kui pühad inglid. Mõni koer ajab hambad veel eriti koomiliselt irevile, kui omanik tema käest uurib, kes pahandusega hakkama sai.

Olen isegi pereringis mõelnud erinevate lemmikute koju võtmise peale. Alati on arutelud lõppenud hetkel, mil meenub väljaheite küsimus. Koera puhul peab iga ilmaga õue jooksma ning lõunani põõnamisest võib vaid unistada. Kassiga võib hakata muret valmistama mööbli märgistamine ning liivakasti asukoht. Erinevate närilisete puhul on aga ebameeldiv odöör eluruumides igal juhul kindlustatud, kuna igapäevaselt ei jaksa puuri puhastada ka kõige entusiastlikum peremees.

Nii meie loomavõtmise hoogpäevakud alati liiva jooksnud ongi. Vahepeal vaatame veel enda hirmutamiseks lisa Animal Planeti pealt ning täname õnne, et vaip ning voodi veel ühes tükis on!

Allikad: Animal Planet, “Bad Dog”

Foto: http://img339.imageshack.us/img339/646/86826804ug6.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply