Berliini müür minu ja infovoo vahel

Berliini müürTänapäeval veedame iga tunni tohutus infovoos ning kõikide nende tähtede ja numbrite rägastikus ei pruugi me tähelegi panna, mis ümberringi toimub. Tegemist oleks justkui paksu uduga, mis ümbritseb meid igal pool, kuhu me ka ei vaataks või läheks. Seetõttu otsustasin üheks päevaks aja maha võtta ning ehitada enda ja infovoo vahele Berliini müüri.

Ülesande täitmine osutus oodatust kergemaks. Arvasin, et ei suuda ilma meediakanaliteta vastu pidada 24 tundigi, kuna mul on vahel niigi raskusi õhtul magama jäämisega, sest tunnen pidevat kiusatust pilk telefonile pöörata, et näha, kas keegi minust ka puudust tunneb. Sellele vaatamata õnnestus mul terve laupäevane päev ilma meediakanaliteta veeta ning selline saavutus tekitas minus üllatuslikult palju rõõmu.

Meediavabal päeval tundsin ennast rahulikumana ning ehk isegi natukene rõõmsamana kui tavaliselt. Samas oli mul aga suur kiusatus telefoni kiigata ning uurida, mis maailmas toimub. Poleks arvanudki, et telefoni kasutamata jätmine võib põhjustada nii suurt kiusatust selle järele haarata. Paralleele võib tõmmata suitsetajatega, kes halvast harjumusest lahti soovivad saada.

Kuigi tundsin ennast rõõmsamana kui tavapäraselt, ei pruukinud see tulla just asjaolust, et olin eemal massiivsest infovoost. Põhjus võis peituda ka selles, et oli lihtsalt üks tore päev ja hea tuju. Seega ei saa ma päris kindlalt väita, et infovoost eemalolek minu elu paremaks muudab või sellele lisaväärtuse annab. Üks on aga kindel – selle sees olemine ja sealt eemaldumine võib põhjustada küllaltki häirivat tunnet.

Tänapäeva infoühiskonnas on oluline informatsiooni olemasolu. Enamik inimesi otsivad kiiret informatsiooni ning see on ka põhjuseks, miks nii noored kui ka vanad järjepidevalt uudiseid vaatavad ning miks sotsiaalvõrgustikud nii tohutult populaarsed on. Inimesele, kes ei ela enam agraar- või tööstusajastul, on infovoost eemalolek pigem kahjulik kui kasulik. Teadmatus maailmasündmustest võib pakkuda palju ebameeldivusi seltskonnas rääkides ning hiline informatsioon võib saada rikastumisel saatuslikuks. Informatsiooni tähtsusest sõltumata on alati hea sellest pidevast infovoost päev või kaks vabaks võtta, suunates kogu tähelepanu ümbritsevale.

Foto: http://g4.nh.ee/images/pix/900×585/b3640697/file61267336_91e6e612.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply