Mees leidis tõenäoliselt parima raha säästmise meetodi

Raha säästmise meetodRaha sooviks meist säästa igaüks, kuid kuidas seda teha nii, et maksud oleks tasutud ja meie materiaalsed vajadused samuti rahuldatud. Ühe lahenduse pakub järgnevas artiklis välja Phoenixi pensionär Gary.

USAs Phoenixis elav 60-aastane Gary on leidnud meetodi, mis talle raha sõna otseses mõttes taskusse tagasi toob. Nimelt kirjutab Gary rahatähtedele, millega ta enda ostude eest tasub, järgmise teksti: „Please return this bill to me, I am very poor!” ning lisab lõppu enda elukoha aadressi. Kuna tavalise sinise või musta kirjaga ei pruugi inimesed seda teksti näha, kirjutab Gary rahatähtedele punase markeriga. Kui üldiselt muudab selline tegevus kupüüri vastavalt seadusele justkui kehtetuks, siis tegelikult on kupüüril kõik nõutud elemendid selgesti eristatavad ning seega saab neid edaspidigi ringluses kasutada.

Vanahärrat võiks ju süüdistada ka raha välja lunimises, mis on mõnes USA osariigis ka karistatav, kuid tegelikkuses ei sunni ta kedagi raha tagastama. Gary loodab inimeste tahtele teha teisele inimesele head. Endalegi üllatusena selline palumise viis aga toimis ja nii on talle saadetud tagasi rohkemgi raha. Kuus teenib mees niimoodi ligikaudu 100-140 dollarit, samal ajal kui ringlusesse saadab 50-60 dollarit. Rahatähed, millele mees teksti lisab, on peamiselt 1-dollarilised kupüürid, sest neid on tõenäolisem tagasi saada kui suuremaid kupüüre.

Rahatähti on talle tagasi saadetud mitte ainult USAst, vaid ka Hollandist ning Austraaliast. Gary arvates on see omamoodi naljakas, et suurest kirjatasust hoolimata saab ta tagasi 1-dollarilisi. Samas sõnab mees: „Ma loodan, et mind ei võeta tõsiselt, sest tegemist on ikkagi rohkem naljalaadse ettevõtmisega!” Tegelikkuses ta sellise meetodiga rikkaks saanud ei ole ning vaevalt, et saabki, kuid osa maksusid saab sellega tasutud küll. Peamine on Gary arvates see, et ta saab panna inimesed head tegema ja seeläbi tõenäoliselt ka naeratama. Mees on saanud ka kirju, kus lisaks tagasi saadetud rahale on kirjutatud, et tema meetod on ideaalne viis raha säästmiseks ning üks saatja mõtiskles kirjas, kuidas ta küll ise sellise idee peale tulnud ei ole.

Allikad: www.kpho.com, www.dailymail.co.uk, www.nytimes.com

Foto: www.picchore.com

Be the first to comment

Leave a Reply