Hiinlane kannab enda kodu seljas

Kodu seljasKodu, mis oleks meiega kaasas igal meie sammul? Tundub kuidagi ebareaalne, kuid üks hiinlane on viimased viis aastat just niimoodi elanud.

Kellele ei meeldiks omada kodu, mis oleks temaga kogu aeg kaasas, kuhu ta ka ei läheks. Tõenäoliselt on selline unistus paljudele ebarealistlik, kuid mitte 38-aastasele hiinlasele Liu Lingchaole, kes enda kodu seljas kaasas kannab. Ja seda juba ligikaudu viis aastat.

Liu Lingchao kodu, mis on valmistatud bambuseroogudest ja plastikust, kaalub ligikaudu 60 kilogrammi, kuid selle raskusest hoolimata on see mehega igal pool kaasas. Nimelt kannab mees, kuhu ta ka ei läheks, enda elamist alati seljas.

20 aastat tagasi otsustas Liu noore mehena minna lähedal asuvatesse provintsidesse tööd otsima. Pidevad ebaõnnestumised ja äraütlemised viisid mehe enda sünnikodust aina kaugemale ja kaugemale. Viis aastat tagasi tekkis mehel soov enda kodukohta naasta, kuid kuna tal selleks raha ei olnud, otsustas ta tagasi tulla jalgsi. Seetõttu ehitaski Liu endale teekonna jaoks lihtsad ja kaasaskantavad elamud.

Esimese elamise, mis mehega pidevalt kaasas on, meisterdas osavnäpp valmis ligi viis aastat tagasi. Selle ehitise eesmärk oli säästa raha pikkadel reisidel, mida mees pidevalt ette võttis, et ta ei peaks peatuma ööbimiskohtades, kuid et tal oleks kindel varjualune külma ja vihma eest. Ta otsustas ehitada elamise sellisena, et selle saaks ka endaga kaasa võtta ning nüüd liigubki mees justkui tigu, kandes seljas plastikust ja bambusest ehitist. Tema praegune elamu on järjekorras kolmas.
 Mõõtmetelt on see 1,5 meetrit lai ja 2 meetrit kõrge, seal on piisavalt ruumi magamisasemele, aga ka muule rändamiseks vajalikule. Samuti on seal tualett, pesemisruum ja kööginurk. Arvestades maja kaalu ja asjaolu, et mees kannab seda enda seljas, siis on Liu liikumise kiirus aeglane ja paljude meelest meenutab ta sellega tigu. Meest ennast see aga ei heiduta, sest enda jaoks olulise eesmärgi täitmise nimel on ta valmis ka rohkem pingutama. Praegu on mehel seljataga ligikaudu 400 kilomeetrit ning enda sünnikoju jõudmiseks tuleb läbida veel ligikaudu 30 kilomeetrit.

Enda elustiili kohta sõnab Liu järgmist: „Võin liikuda, kuhu tahan, keegi ega miski ei saa mind takistada! See oli kerge otsus, sest niimoodi suudan ma säästa raha ja saan elada seal, kus tahan, ja nii, kuidas tahan.”

Allikad: www.inhabitat.com, www.alterdimensions.net, www.chinasmack.com,

Foto: www.kickasstrips.com/2013/07/human-snail-carries-his-home-on-his-back-walking-across-china

Be the first to comment

Leave a Reply