Diivan ja teised multifunktsionaalsed mööbliesemed elutoas

Elutuba võib olla koht, kus on lihtsalt diivan ja teler ning midagi muud peale telekavaatamise seal ei tehtagi. Samal ajal võib aga elutuba olla ka mitmekülgne ruum, mis suudab vastavalt vajadusele üheks või teiseks toaks muutuda. Selle jaoks on muidugi vaja veidi rohkemat, kui lihtsalt diivanit ja diivanilauda – vaja on multifunktsionaalseid mööbliesemeid.

Päeval diivan, öösel voodi

Multifunktsionaalne diivan elutoas tähendab muidugi diivanvoodit. Päeval ilus ja stiilne diivan ning öösel mugav magamisase. Ükskõik, kas magamisase peaks olema igaöine või mõeldud ootamatutele külalistele, diivanvoodi ostmist ei kahetseta mitte kunagi.

Lisaks on paljude diivanvoodite all ka panipaik, mis võimaldab paraja hulga asju silma alt mugavalt ära tõsta. Ja kui panipaiga järgi vajadust ei ole, on poodides ka suur valik elegantseid mudeleid ilma pesukastita.

Laia diivanite valiku leiad Kaup24 e-poest – https://kaup24.ee/et/mbel-ja-sisustus/elutoambel/diivanid-ja-pehme-mbel

Mängi diivaniga lego

Kui diivanvoodi pole variant, mida kaaluda, võiks mõelda mooduldiivani ostmisele. Moodulitest koosnevat diivanit on väga kerge ümber paigutada ning sättida just selliseks, nagu vaja on. Teatud mooduldiivaneid on võimalik sättida isegi ajutiseks voodiks! Mooduldiivan lubab tekitada ruumi nii ühe suure diivani kui ka mitu erinevat väiksemat istumiskohta ning hoopis näiteks rohkem liikumisruumi. Variante on piiramatult.

Vaata ka ühe elutoa muutumise lugu, kus toonid ja maitsekalt valitud diivan aitasid luua tõeliselt õdusa ruumi.

Diivanilaud peidab kõik, mis vaja

Diivanilaua multifunktsionaalseks muutmine ei ole keeruline. E-poodidest nagu Kaup24.ee on tark mõte uurida sellist varianti, kus lisaks lauaplaadile on olemas riiul laua all või siis on diivanilauale lisatud mõned sahtlid.

Nii sahtel kui riiul võivad olla pigem silmapaistmatud, kuid see ei vähenda nende kasutuspotentsiaali. Selliselt saab silma alt ära panna nii puldi, ajakirjad kui ka mõned lauamängud, et need siis jälle sobival hetkel välja võtta.

Õige ottoman sobib kõigeks

Teiseks panipaigaks võib olla näiteks ottoman, mida paljud eestlased on kutsunud ka tumbaks. Mõlemal juhul on tegu pehme polsterdusega mööbliesemega, mille sisemuses võib peituda päris ruumikas peidukoht.

Voodipesu, kudumistöö, ajalehed ja palju muudki saab kaane alla peitu panna. Lisaks sellele saab ottomani kasutada nii jalatoe, istumisaluse kui ka lisa tasapinnana, kuhu vajadusel jooki toetada.

Laud suureneb kooskõlas külaliste arvuga

Elutuppa võib kuuluda ka kokkupandav laud. Väiksema seltskonnaga ei ole kindlasti mureks, palju inimesi laua taha mahub, kuid kui võõrustada vähegi rohkem inimesi, võib see osutuda täiesti reaalseks küsimuseks. Alati ei ole võtta ka lisalauda või pingikesi, mille peale inimesed oma taldrikut kuidagi toetada saaksid.

Siin võibki abiks olla kokkupandav laud. Kui inimesi on vähe, piisab lihtsalt lauast aga kui külaliste arv suureneb, saab lauda pikendada ning kõik leiavad endale koha.

Muuda üks tuba kaheks ehk sirmi võlud

Kui sirmi parasjagu vaja pole, võib see seista seina ääres ning olla kauni kunstiteose rollis. Kui on vaja aga ruumi jagada – töönurgaks ja puhkenurgaks, laste mängimisalaks vms – saab sirmi seina äärest toa keskele tõsta ja paari lihtsa liigutusega ongi loodud ühest toast kaks. Võimalus selliselt ühte tuba jagada ning eri nurkadele eri rolle funktsioone anda, tasub kindlasti ära.

Multifunktsionaalsed mööbliesemed elutoas aitavad meie elu mugavamaks ja lihtsamaks muuta. Asjad, mis suudavad täita mitut rolli korraga, ei ole enam ammu kohmakad ja koleda väljanägemisega, vaid võistlevad disaini poolest kõigi teiste ühe kindla otstarbega lahendustega.

Kaup24.ee – telli koju parima hinnaga mööbel.