Millist spordiala suvel harrastada?

Spordialasid on niivõrd palju, et nende seast leiab kindlasti iga inimene midagi, selleks võib olla kasvõi male, rattasport või hoopiski jalgpalli panustamine. Toome siin aga välja spordialad ja erinevad võimalused aktiivseks liikumiseks, mida tasub kindlasti suve jooksul ja isegi ka kevadel, sügisel proovida. Leida endale põnev väljakutse!

Orienteerumine – teadmised ja kiirus käsikäes

Tegu on tõepoolest spordiga ja väga mitmekesisega. Ühendama peab enda ajutegevus ja jalgade kiiruse. Paljud orineteerumisvõistlused toimuvad põnevatel maastikel – metsades, kuppelmaastikul, kus tuleb leida vajalikud teeviidad ja vahete-vahel lausa lahendada erinevaid ülesandeid. Tegemist on väga vahva tegevusega, mida väikeste seltskondade kaupa proovida. Orienteerumine sobib ka imehästi suvepäevade kavasse!

Kutsu kokku tuttavad ja osalega orienteerumisel, sellega parandate kindlasti enda koostööoskuseid.

SUP jooga – lõbus ja väljakutseid pakkuv

SUP lauaga saab sõita pea igas rannas ja järve ääres. Tegemist on viimaste aastate ühe levinuma spordialaga, millega saab iga inimene hakkama. Küllaga võib pika peale SUP laual aerutamine tüütuks muutuda. Nii randades kui ka spordiklubides saab proovida SUP laual joogat. Jah, see on traditsiooniline jooga, mida tehaks SUP laual ja vees. SUP joogaga saab traditsioonilise jooga viia järgmisele tasemele ja panna proovile enda tasakaaluoskuse. Joogatunde juhendab professionaalne juhendaja, kes oskab juhtnööre anda SUP jooga edukaks läbimiseks. SUP joogast võib lausa sõltuvusse jääda – see on lõbus ja väljakutseid pakkuv!

Matkamine – ideaalne kehale ja vaimule

Matkamine ei ole küll eraldi spordiala, kuid väga hea aktiivne tegevus, mida suvel teha. Läbi Eestimaa on väga head matkarajad ja RMK majutus- ja lõkkekohad. Olemasolevaid hüvesid tuleb ära kasutada ja seda on ideaalne teha matkates. Matkamine leevendab stressi ja viib mõtted eemale – metsas liikudes unustab inimene igapäevased mured ja keskendub ümbritsevale loodusele ning liikumisele.

Matkata saab nii jalgsi kui ka jalgrattaga. Väga levinud erinevad matkad jalgratastega Eesti väikestele saartele, seal on jalgratas lausa ideaalne liikumisvahend. Matkamine tagab terve keha ja terve vaimu!

Golf või minigolf

Minigolf on hea tegevus kogu perele, kuna see on kõigile jõukohane. Minigolfi mängimise võimalused on paljudes erinevates randades, puhkekeskustes kui ka linnades.

Kõik, kes on vilunud minigolfi mängijad ja valmis astuma suure sammu edasi, võiksid proovida päris golfi mängida. Golfiväljakuid on viimaste aastatega Eestisse väga palju ehitatud ja paljud asuvad väga kaunites looduslähedastes paikades. Golfi mängima minnes võib tutvuda uute ja kaunite Eestimaa paikadega.

Aktiivseid tegevusi on veelgi, mida tasub suvel proovida. Kindlasti on kõige meelepärasemad veespordialad, sest kuumade päevadega on ideaalne veeta aega vees. Leia endale mõnus suvine ja aktiivne tegevus, millega puhkab nii sinu keha kui ka vaim.