Endine Kobe Bryanti meeskonnakaaslane: ta ütles, et mul pole temaga rääkimiseks piisavalt saavutusi

Kobe Bryanti meeskonnakaaslaneKui Los Angeles Lakersi staaril Kobe Bryantil paluti meenutada oma vanu meeskonnakaaslasi, siis huulte vahelt lipsas peagi välja tagamängija Smush Parker, kellega hooaja 05/06 vältel koos algviisikus väljakule sammuti.

Selle aasta kohta pole Bryantil üleüldse midagi head öelda, aga suurima peapesu osaliseks on saanud just Parker: “Võitsin koos Smush Parkeri ja Kwame Browniga mängides peaaegu MVP tiitli. Viskasin toona mängus peale 45 korda. Mida ma siis tegema oleksin pidanud? Söötma Chris Mihmile või Kwame Brownile?”

“Parker on halvim mängija üldse. Ta ei oleks pidanud olema NBA-s, aga meil polnud toona tagamängija jaoks raha ja lasksime tal tulla.”

Nüüd on aga tänaseks Kreekas mängiv 32-aastane Parker tagasilöögi andnud, nimetades Bryantit ebameeldivaks inimeseks ning tuues välja tema isekuse.

“Sa ei saa midagi tema oskuste või saavutuste kohta öelda. Tema tööeetika on meeletu. Mul ei ole tema vastu kübetki viha. Ta oskab korvpalli mängida ja te olete seda tema karjääri jooksul ise näinud.”

“Mulle aga ei meeldi missugune mees ta on – tema iseloom ja viis, kuidas ta teisi inimesi kohtleb. Mulle ei meeldi see pool Kobe Bryantis. Korvpall on meeskonnasport, see ei ole individuaalne nagu tennis või golf. Kui sa oled meeskonna liider, siis sinu ülesanne peaks olema teised end mugavalt tundma panna ja seda ta kohe kindlasti ei teinud.”

Parkeri sõnul teenis ta vastupidiselt Bryanti ütlustele koha Lakersis auga välja ja lisas, et Kobe ei näidanud tema suunas üles mingit austust.

“Käisin ennast Lakersis näitamas ning mängisin üle kõik tagamängijad ja teenisin sellega koha algviisikus. Esimese hooaja keskpaigas proovisin Kobe Bryantiga vähemalt paar sõna juttu ajada – ta on minu meeskonnakaaslane, kaastööline. Näen teda iga päev, kui tööle lähen. Proovisin temaga jalgpallist juttu teha, aga ta ütles mulle, et ma ei tohi temaga rääkida. Ma vajavat rohkem saavutusi, et temaga jutustama tulla ja ta oli surmtõsine. Ainukesed vestlused toimusid väljakul ja need koosnesid õpetustest, kuidas talle paremini palli toimetada.”

Parker kirjeldas Bryantit kui üksikut hunti, kellele meeldis omapäi olla. Ta lausus, et kogu tema Lakersis veedetud aja jooksul ei näinud ta kordagi, et Kobe oleks kellegagi mingit sorti sõprust arendada soovinud.

“Ta reisis bussis koos oma turvameestega – need olid ainsad tüübid, kellega ta rääkis. Lennureisidel eelistas ta aga omaette taga istuda.”

Parker isegi rääkis ühe loo, kuidas peatreener Phil Jackson andis enne play-off mänge Pheonix Sunsiga Lamar Odomile oma krediitkaardi, et viia meeskond ühtsustunde suurendamiseks toredasse restorani einestama. Parkeri sõnul istus kogu meeskond ühes lauas, väljaarvatud Bryant, kes oli omale eraldi teise nurka laua tellinud.

Parker on meeskonnale isegi hüüdnime pannud: “Kui Kobe on õnnelik, siis on ka Lakers õnnelik. Kui Kobe naeratab, siis naeratab ka Lakers. Klubi nimi peaks olema “the Los Angeles Bryants.”

Parkeri sõnul ei sobinud ta tiimi, kuna ei jumaldanud Kobet nagu ette oli nähtud.

“Minuga ei pikendatud lepingut, kuna ma ei kummardanud tema ees. Ma ei suudelnud ta p****t ega suudelnud ta jalgu. Teise hooaja lõpus ei söötnud ma talle isegi palli. Ma ei söötnud talle ja hakkasin temast mööda vaatama.”

“Kobe Bryant ütleb, et ma olen halvim tagamängija ja et ma ei oleks pidanud NBA-sse pääsema – minuga koos mängimise mõte paneb tal ainuüksi juba kulmu kortsutama. Aga nagu ütleb Jay-Z, inimesed valetavad, numbrid mitte. Lihtsalt vaadake statistikat.”

“Kui ma ei vääri NBA-s olla, siis miks olen nende kahe aasta jooksul kõigis statistilistes kategooriates esikolmikus?”

Kiire pilk statikasse tõesti näitab meile, et Parkeri roll Lakersis oli soliidne: hooajal 05/06 oli ta paremuselt meeskonna kolmas korvikütt, teine vaheltlõikaja ja teine kaugviskaja. Aasta hiljem oli ta klubi parim vaheltlõikaja.

Foto: tumblr.com

Be the first to comment

Leave a Reply