Ettevõte lasi kontorisse liumäe ehitada

Liumägi kontorisTöötingimuste parandamiseks otsustas üks Briti ettevõte enda Kentis asuvasse bürooruumi ehitada liumäe, mille kaudu töötajad treppide asemel ülemistelt korrustelt alla saavad liuelda.

Meeldivas ja hästisisustatud kontoris on kõikidel töötajatel parem olla ning kui lahendused on hoolikalt läbi mõeldud, siis ka töötada. Väidetavalt tõstavad tavapärasest teistmoodi lahendused ka töötajate motivatsiooni. Inglismaal otsustas üks ettevõte tavastandarditest mööda vaadata ning ehitada kontorihoone korruste vahele treppide asemel liumägi.

Kenti ettevõtte Workshop kontoriruumides avati eelmise aasta 2. septembril liumägi. Eesmärk oli luua ühendus kahe korruse vahel, kuid selle asemel, et ehitada selleks tavapärane trepp, otsustati hoopis liumäe kasuks, mille 6,1 meetri pikkune liug tehakse umbes kolme sekundiga.

Idee viidi ellu just seetõttu, et tuua kontorisse nn fun-element. 30-aastase ettevõtte juhi James Avery sõnul loob selline lähenemine kaasaegsuse hõngu ning on isegi veidi sarnane Google’i peamaja kontorite õhkkonnale.

„Kõik siia tööle tulijad tahavad seda esimese asjana kogeda,” lausus Avery. „Kui alguses tundus idee paljudele veidrana, siis nüüd ollakse sellega harjunud.” Ettevõtte juhi sõnul on töötajad liumäele ka lisaotstarbe leidnud – nimelt saadetakse ülemiselt korruselt alla ka kirju ja muid tööalaseid dokumente ja pabereid. Kes aga siiski jalgsi soovib liikuda, see saab selleks kasutada nii treppe kui ka lifti, mis viiekorruselises kontorihoones otseloomulikult ka olemas on.

Videot antud kontoriruumide lahendusest saab näha siit.

Allikad: Daily Star, The Daily Mail, TalkTalk

Pilt: http://news.bbcimg.co.uk/media/images/72328000/jpg/_72328253_72328252.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply