Mees, kes pole ennast 60 aasta jooksul kordagi pesnud

60 aastat pesemataIraanis elav 80-aastane Haji on mees, kes pesi end viimati 1954. aastal. Mees on valinud elustiili, mis tema enda sõnul aitab tal loodusele ja maale veelgi lähedamal olla.

Hügieen on tänapäeval suurele osale inimestest kättesaadav, misläbi on paranenud inimeste tervislik seisund ning eluea pikenemine. Iraanis elab aga üks 80-aastane vanahärra, kes pole ennast korralikult pesnud suisa mitukümmend aastat.

80-aastane iraanlane Haji elab isolatsioonis Lõuna-Iraanis Dejgah külas ning pole enda sõnul ennast veega pesnud enam kui 60 aastat. Mees usub, et puhtus tooks temale kaasa nii mitmeidki haigusi, millega ta seni kokku puutunud ei ole.

„Ma vihkan kokkupuudet veega,” ütleb Haji. Isegi teiste soovitus ennast korda teha ning pesta tekitab mehes vastumeelsust. Teda näinud inimesed ütlevad naljatlevalt, et mees on ümberkaudsel maastikul justkui märkamatuks muutunud ning teda on raske eristada näiteks mõnest pinnal paiknevast suurest kivist.

Tegelikult pole mehele meeltmööda mitte ükski puhas asi – toiduks tarbib ta roiskunud okassea liha ning päeva jooksul tarbitud viis liitrit vett joob ta roostes õlikanistrist. Juukseid ja habet piirab mees ilma käärideta, põletades. Talvel paneb mees sooja hoidmiseks pähe sõdurikiivri. Mees ei ela majas ega telgis, vaid selleks spetsiaalselt kaevatud urus, mis sarnaneb rohkem küll hauale. Alkoholi mees enda sõnul ei tarvita.

Kohalikud külaelanikud leiavad, et meest on mõjutanud nooruses läbielatud kannatused, mis ta sellise ekstreemse eluviisini on viinud. Samas ütlevad paljud, et enda elu üle mees ei kurda ning on õnnelikum kui mõned teised, kes igapäevaselt mugavustes elavad. Haji enda sõnul on ta sellise elustiili valinud just seetõttu, et soovib olla lähedalt seotud looduse ja maaga.

Allikad: The BlazeRareeCanadaNow

Pilthttps://www.middleeastmonitor.com/images/image-gallery-slideshow/2014/20

Be the first to comment

Leave a Reply