Pekingis näidatakse päikesetõusu ja -loojangut suurelt ekraanilt, sest õhusaaste tõttu seda taevast ei näe

Õhusaaste pekingisPekingis on saastatuse tase tõusnud lubatust 15-30 korda kõrgemaks, tuues endaga kaasa paksu sudu, mille tõttu inimesed taevalaotusel isegi päikest ei näe. Nüüd otsustas Pekingi linna juhtkond hommikuti ja õhtuti pikkadel LED-ekraanidel päikesetõusu ja –loojangut näitama hakata.

Saastatuse tase enam kui miljardi elanikuga Hiinas on ajapikku drastilistesse kõrgustesse tõusnud, tuues endaga kaasa suurlinnades valitseva meeletu sudu. Olukord on eriti hulluks muutunud just pealinnas Pekingis, kus taevasse vaadates enam isegi päikest ei näe.

Suurlinnades esineva sudu on kaasa toonud uute tootmistehaste ehitamine ja õhku paiskuvate saastainete pidev tõus. Hiina majandusliku õitsengu nimel sellest aga tagasi ei hoita ning pealinnas Pekingis on olukord kujunenud niivõrd halvaks, et inimesed ei näe enam taevast päikesetõusu ega –loojangut. Seetõttu otsustatigi hakata linna paigutatud suurtel LED-ekraanidel hommikuti ja õhtuti näitama taevas filmitud päikest.

Pekingis valitseva sudu kohta räägib üks liikluskorraldaja, et hommikuti ei suuda ta paksu sudu tõttu isegi lähedalasuvaid maju eristada. „Olukord on halvenenud viimase kahe-kolme aastaga. Ma köhin kogu aeg ning mu nina on pidevalt ärritatud. Ma joon seepärast rohkem vett, et mu organism suudaks linnas valitsevatele toksiinidele vastu panna,” sõnas mees.

Pekingis on hetkel õhusaastatuse tase ligi 15-30 korda kõrgem Maailma Tervishoiuorganisatsiooni lubatud piirmäärast. Tegemist on saastekogusega, mis avaldab inimeste tervisele eluohtlikku mõju. Pekingi linnapea on lubanud õhukvaliteeti parandada ja vähendada õhusaastet 2,6 miljoni tonni võrra, paigaldades linna spetsiaalsed uued seadmed, mis lähevad maksma enam kui 2,4 miljardit USA dollarit.

Allikad: The Daily Mail

Pilt: http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/01/16/article-2540955-1AB96BA200000578-505_964x643.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply