Ferrari World – maailma suurim sisehallis asuv teemapark

Ferrari WorldAraabia poolsaarel üllatatakse alati millegi uuega, millesarnast maailmas varem nähtud pole. Seekord teeme lühikese ülevaate maailma suurimast sisehallis asuvast teemapargist Ferrari World.

Punane Ferrari. Tõenäoliselt on see paljude autohuviliste üheks unistusteautoks. Juba Ferrari nimi on saanud kiirete sportautode sünonüümiks. Kuna maailmas on palju selle punase luksusauto austajaid, tuli rikastel Araabia šeikidel valmis ehitada teemapark, mis oleks pühendatud just sellele automargile. Ja nagu sealsele seisusele kohane, peab rõhutatult tegemist olema maailma suurima sisehallis asuva teemapargiga.

Ferrari World avati 4. novembril 2010. aastal Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis. Tegelik idee ja esimesed lepingud antud pargi loomiseks käidi välja juba 2005. aastal. Esialgselt plaaniti teemapark avada 2008. aastal, kuid erinevate asjaolude sunnil avamine venis.

Praegu hõlmab teemapark ligi 86 000 ruutmeetri suurust maa-ala, mis asetseb Yas Marina ringraja lähistel, kus peetakse iga-aastaselt F1 Abu Dhabi Grand Prix’d. Kindlasti lisab hallile erilisust selle katus, mis on ligi 200 000 ruutmeetri suurune ning on värvitud täpselt Ferrarile omase punase värvitooniga. Täpse värvitooni saavutamiseks on palgatud isegi spetsiaalsed töötajad, kes käivad katusel värvi vastavust mõõtmas. Katus rajati Benoy arhitektuuribüroo poolt, lähtudes Ferrari GT mudelist. Lisaks troonib katusel tohutu suur Ferrari logo, mis on enda 65-meetrise pikkuse ja 48,5-meetrise laiuse juures teadaolevalt suurim autologo maailmas.

Teemapargis on kokku 20 erinevat atraktsiooni, mis on kõik Ferrari-teemalised. Üks Ferrari Worldi atraktsioonidest, Formula Rossa, on maailma kiireim Ameerika mägi, mis viib külastajad lõbusõidule kuni 200 km/h. Lisaks sellele saab inimene katsetada veel ka näiteks gravitatsioonijõude imiteerivat masinat, tutvuda Ferrari roolis linnulennul Itaaliaga, külastada ülielusuurust Ferrari mootorit jpm. Loomulikult ei puudu ekspositsioonist ka ehtsad Ferrari mudelid. Seega on võimalik teemapargis kogeda sarnaseid kogemusi nagu Ferrari F1 vormeliauto või sportauto roolis istudes. Samuti on teemapargis avatud kauplus, kust saab endale mälestuseks meelepäraseid Ferrari meeneid soetada.

Allikad: en.wikipedia.org, www.telegraph.co.uk, www.traveldreams.ee, www.blooloop.com

Foto: www.parisworkingforart.wordpress.com/2010/06/01/ferrari-world-in-abu-dhabi

Be the first to comment

Leave a Reply