Haigla tunnistas mehe surnuks, kuid surnukuuris ärkas viimane ellu

Surnust ärkamine24-aastane keenialane üritas endalt elu võtta ning ta viidi haiglasse, kus arstid mehe surnuks tunnistasid. Järgmisel päeval hakkas mees aga surnukuuris hingama ja liigutama, viies sealsed töötajad vapustuse äärele.

Väidetavalt leidis Keenias aset juhtum, mis tunnistas inimese surnuist ülestõusmist. Nimelt said Keenia haigla surnukuuri töötajad suure šoki osaliseks, kui üks laip nende silme all elava inimese liigutusi tegema hakkas.

24-aastane keenialane Paul Mutora üritas putukamürki juues endalt elu võtta ning Naivasha haiglasse toimetatud mees kuulutati arstide poolt siitilmast lahkunuks. Järgmisel päeval surnukuuris tekkinud olukord pani aga nii mõnegi töötaja pulsi kiiremini lööma, kui sinna eelmisel päeval toimetatud mees korraga hingama ja liigutama hakkas.

Meediale antud kirjelduste kohaselt kuulsid pealtnägijad surnukuurist ühtäkki jahmatavaid karjatusi. Haigla juhtiva arsti Dr Joseph Mburu sõnul võis olukorra põhjustajaks olla ravim, mis patsiendi südamelöökide arvu vähendas. „See võis küll meditsiinilise personali segadusse ajada, kuid õnneks päästeti ohver enne kremeerimist,” sõnas doktor Mburu.

Kohaliku ajalehe andmetel käisid haiglas ka mehe sugulased, kes viimase liikumatut keha nähes alustasid ettevalmistusi matusteks. „Õhtul aga helistati meile haiglast ja teatati, et meie poeg on elus. Olime täielikus šokis,” rääkis Paul Mutora isa.

Noormees, kes nüüd pealinna Nairobi haiglas taastub, sõnas, et antud juhtum oli juba algusest peale suur viga ning tänab, et talle on uus võimalus antud. Kõige enam palus noormees vabandust aga enda isa ja sugulaste käest, kelle mõtlematult sellisesse olukorda asetas.

Mutora pere on aga antud juhtumist vapustatud ning süüdistavad haigla arste hoolimatuses. Antud juhtumi puhul on alustatud ka uurimist, mille käigus püütakse selgeks teha, kuidas selline asi üldse võimalikuks osutus.

Allikad: Metro, Daily News,
 PhilTrends.com

Pilt: http://www.africareview.com/image/view/-/2141128/highRes/661571/-/maxh/283/maxw/432/-/nnymkez/-/DnAliveMorgue0901.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply