Tuletõrjuja kustutas põleva auto külma õllega

Põleva auto kustutamine õllegaUSAs tõttas parasjagu puhkuselt koju sõitnud tuletõrjuja appi tee ääres seisva veoauto põlengut kustutama. Muu vedeliku puudumisel tuli lahvatanud leegid kustutada külma õllega.

Houstoni tuletõrjuja Craig Moreau sõitis eelmisel esmaspäeval koos naisega puhkuselt koju. Tee ääres märkasid nad põlevat vaoautot ning Craig otsustas autojuhile jalamaid appi minna. Veoautojuht üritas tuld kontrolli alla saada autos olnud pihustiballooniga, kuid tulutult.

Kuna leegid lahvatasid rattakoopa sisemusest, oli tegemist piduriklotside ülekuumenemisel tekkinud põlenguga, mida väljaspoolt kustutada ei saanud. Seetõttu roomas tuletõrjuja veoauto alla, proovides sealt olukorda päästa. Kuigi pihustiga sai leegid küll hetkeks kontrolli alla, siis mõne minuti pärast lahvatasid need taas.

Craig küsis juhilt, mida masin transpordib ning sai vastuseks, et autos on õlu. Tuletõrjuja käskis nüüd veokijuhil purgid enda kätte anda ning hakkas tuld kustutama. Mehed segasid ja kallasid vahutavat õlu koldesse seni, kuni leegid kustusid ja pidurid jahenesid.

„Ma usun, et kui mehel poleks autotäis õlut olnud, siis oleks terve tema masin maha põlenud! Veel paar minutit ning kui mees poleks abi saanud, oleks olukord lõppenud palju kurvemini,” ütles tuletõrjuja. 
Lõpetuseks lisas ta, et tuletõrjujana on tema loomuses otsekohe ilma mõtlemata inimestele appi tõtata. Samas nentis mees naerulsui, et tegemist oli esimese korraga, kui tuli saadi kontrolli alla külma õllega.

Allikad: International Business Times,
 Examiner,
 LA Times

Pilt: http://media.kvue.com/images/2FireGeneric.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply