Hiina lennufirmasse tööle saamiseks nuusutatakse kandideerijate kaenlaaluseid

Hiina lennufirmasse tööleHiina neljas suurim lennundusettevõte Hainan Airlines on enda reegliga, et tööle kandideerivate pilootide kaenlaalused ei tohi lõhnata, tekitanud suure vastuseisu. Kusjuures intervjuu ja katse läbiviijal tuleb isiklikult kandideerija kaenla alt tulevat lõhna nuusutada.

Selline lahendus viidi eeskirjadesse sisse selleks, et selgitada lennukoolide lõpetajate seast välja parimatest parimad. Kuigi paljude kandidaatide tulemused vastasid nõuetele, osutus peamiseks komistuskiviks just higistamise faktor. Nii mitmedki kandidaadid leidsid, et selline lähenemine on ebasobiv ja diskrimineeriv. „Ma sain läbi kõikidest katsetet, kuid minu kaenlaalused vedasid mind tähtsal hetkel alt,” rääkis üks kandideerijatest.

Küll aga sõnastas lennufirma kõneisik ettevõtte põhimõtte ja seisukoha, miks sellise punkti tähendus ja täitmine muudest tähtsamatest väärtustest kõrgemale on tõstetud. „Meie meeskonnaliikmed töötavad inimestele väga lähedal ning ükski reisija ei tahaks tunda lennutöötaja higist lõhna. Kui kandidaadid siin testi läbivad, ei hakka nad higi eritama ka piloodikabiinist,” nentis ettevõtte kõneisik.

Allikad: TinyFacts, HaoHao Report,
 The Aviation Writer

Pilt: http://www.ministryoftofu.com/wp-content/uploads/2012/11/armpit00.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply