Huangluo küla naiste keskmine juuksepikkus on 1,7 meetrit

Huangluo küla naiste keskmine juustepikkusKaunid ja hoolitsetud juuksed on iga naise uhkuseks. Huanglou küla Hiinas on saanud kuulsaks enda traditsiooni tõttu, kus kõik alevikus elavad naised peavad kandma pikki juukseid. Nii on selle küla naiste keskmiseks juuksepikkuseks 1,7 meetrit.

Hiina edelaosas asuv Huanglou küla on eriline paik just seetõttu, et seal elavad vaid pikkade juustega naised. Aleviku naiste juuste keskmine pikkus on ligikaudu 1,7 meetrit, pikimad juuksed ulatuvad aga enam kui 2,1 meetrini. Yao hõimu kuuluvad naised pesevad ja hoolitsevad enda juuste eest justkui rituaalselt üheskoos. Tegemist on traditsiooniga, mida naiste esivanemad on juba sajandeid järginud. Seetõttu on traditsioon ja rekordilised juuksepikkused pälvinud äramärkimise ka Guinnessi rekordite raamatus.

Yao hõimu liikmed usuvad, et naiste maani juuksed toovad perele pika eluea, rikkuse ja hea õnne ning mida pikemad on juuksed, seda parem on ka perekonna elu. Traditsiooni järgi lubatakse naistel juukseid lõigata vaid üks kord elus, 16-aastaselt, et abikaasa otsimisega alustada. Kuni 1987. aastani kehtis hõimus ka tava, et katmata juukseid võisid näha vaid naise abikaasa ja lapsed. Kui mees juhtus kas või hetkeks nägema katmata peaga naist, pidi ta naise perekonna juures kolm aastat väimehena elama.

Lisaks omavad erinevad soengud kindlat tähendust. Kui naise juuksed on seotud pealaele krunni, tähendab see, et naine on abielus, kuid lasteta. Kui krunn on aga lauba kohal, siis on naine abielus ja lastega. Naised, kes kannavad juuste katmiseks rätikut, on vallalised ja otsivad endale kosilast.

Paljude inimeste hinnangul on kõikide naiste juuksed uskumatult terve ja särava väljanägemisega. Teadaolevalt pesevad Yao hõimu naised enda juukseid kääritatud riisiveega, mis võibki olla saladus veelgi kaunimate ja tervemate juuste jaoks.

Pilte hõimunaistest ja nende pikkadest juustest saab näha siit ja siit.

Allikad: www.traditions.cultural-china.com, www.livelaughlovetravel.org, incrediblefeatures.net

Pilt: www.guilinholiday.com/images/Photo/huangluo-yao-village/p786_d20120702120849.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply