Lake Hillier – järv, mille vesi on roosat värvi

Roosa järv AustraaliasEdela-Austraalia rannikulähedasel saarel asuv Lake Hillier on üks omapärasemaid järvi maailmas. Järve muudab eriliseks asjaolu, et selle vesi on roosat värvi.

Teadlased ei oska nähtusele täpset seletust anda, kuid arvatakse, et roosa värvuse saab järv vees elavate mikroorganismide kooslusest. 20. sajandi keskel teadlaste poolt läbiviidud uuringud järvevee värvuse kohta oletasid, et järves elutsevad punast värvainet tootvad vetikad. Paraku ei leidnud hüpotees kindlat tõestust ning ka hilisemad uuringud ei ole küsimusele ühest ja tõsikindlat vastust andnud.

Avalikkus sai Lake Hillier’ist ja selle iseärasusest teada 1802. aastal, kui Briti uurija Matthew Flinders järve avastas. Loomulikult äratas avastus ka teiste inimeste huvi, kuid eriti suuri rahvamasse sinna ei suundunud.

Lake Hillier’i näol on tegemist on küllaltki väikese veekoguga, mida eraldab India ookeanist vaid kitsas puudega kaetud rannikuriba. Kuigi 19. sajandil elutsesid saarel jahimehed ja vaalakütid, siis praegu järve ümbrusest tsivilisatsiooni ei leia. Ligipääs veekogu juurde on raskendatud ning ainus võimalus on sinna pääseda helikopteriga, mis teeb reisi järveni aga keeruliseks ja kalliks.

Teadaolevalt üritati järve 20. sajandi alguses tööstusliku toodangu huvides kasutada soola ammutamiseks, ent ettevõtjatele see erilist edu ei toonud. Tänasel päeval tulevad järve juurde vaid piirkonnas elutsevad loomad-linnud ja tõelised seiklejad, kes on huvi nimel valmis ületama kõik takistused. Ülejäänud imetlevad kauneid pilte roosast veekogust ajakirja veergudel.

Vaata pilte Lake Hillier’ist siit, siit ja siit.

Allikad: www.countofworld.ru, www.en.wikipedia.com, www.amusingplanet.com

Pilt: lh6.ggpht.com/-ZSaRT_AV5oo/UTWEofLneBI/AAAAAAAAl_k/8BGOiLeM0Qk/lake-hillier-1%25255B6%25255D.jpg?imgmax=800

Be the first to comment

Leave a Reply