Iga kaheksas eestlane unistab välismaale tööle minemisest

Iga kaheksas eestlaneTNS Emori iga-aastasest palgatöötajate ootuste uuringust selgus, et kolmandik töötajaid kavatseb aasta jooksul töökohta vahetada ning iga kaheksas palgatöötaja mängib mõttega minna välismaale tööle.

See teeb kokku umbes 65 000 palgatöötajat. TNS Emori juhtekspert Mari-Liis Eensalu sõnul on välismaale tööle minemiseks ootuspäraselt enam valmis nooremad inimesed ja mitte-eestlased, kes tunnevad end Eestiga vähem seotuna.

Paremast töökohast välismaal unistavad enim keskmise sissetulekuga teenindajad-töölised, mitte niivõrd juhid ja spetsialistid. See kinnitab Eensalu sõnul asjaolu, et tegemist on ennekõike inimestega, kes otsivad paremat palka ja võimalust ots-otsaga kokku tulla. Ka kõige madalamapalgalised töötegijad tahaksid vahetada enda töökohta, aga nemad enda jaoks välismaal alternatiive ei näe.

Peamiselt otsitakse paremat palka pakkuvat tööd siiski Eestis. Eesti mainekamateks tööandjateks, kus töötamine tundub ahvatlev kõige laiemale ringile töötajatest, olid sel aastal Tallink, Tallinna Sadam ja Eesti Energia. Laiemalt on enda positsioone tööandjate pingereas parandanud tootmis- ja infrastruktuuri valdkonna ettevõtted.

Töötajate ootuse ja tööandjate maine uuringu viis TNS Emor läbi selle aasta aprillis ning uuringu raames intervjueeriti esinduslikku valimit 500st palgatöötajana leiba teenivast eestimaalasest. Uuringut tehakse alates 2006. aastast ja samaaegselt viiakse tööandjate maine uuringut läbi ka üliõpilaste seas.

Allikas: http://www.juhtimine.ee/1276038/65-000-inimest-unistab-valismaale-toole-minemisest

Foto: http://acf.ua/eng/wp-content/uploads/2012/04/foreignemployee.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply