Imeline pääsemine

Seletamatu jõud, mis tungib meie mõistusesse kui oleme täiesti põhjas – kas see on instinkt?

Põhi – igaühel on see erinev. Mõni leiab end põhjast, kui on kaotanud midagi tähtsat; teine aga siis, kui on ebameeldivas või pea väljapääsmatus olukorras. Mõne inimese põhi väljendub pahes, sõltuvuses; teisel kaotustes ja loobumistes. Ainukene, mis meid seal põhjas ühendab, on see, kuidas hakkame käituma, kui enam sügavamale minna ei saa.

On kahte tüüpi inimesi – need, kes tulevad madalseisust välja ja need, kes on loobunud, andes kuradile sellega enda käe. Inimesed, kes taas pinnale tõusevad, on enne seda üldjuhul teises äärmuses, kus nende mentaliteet nägi ainult otseteed kuristikku, ära käinud. Äärmuslikus situatsioonis olles hakkab inimene automaatselt väljapääsu otsima. Mida enam kaevata, seda sügavamale jõuad, kuni ühel hetkel enam väljapääsu ei näe.

Mis toob sellisest olukorrast välja? Nähtud videos kirjeldas Siim, kuidas negatiivne keskkond, millest ta lahti ei saanud lasta, viis ta endaga veel sügavamale kaasa. Siim kirjeldas, kuidas tema pääsemine on seotud Jumalaga ehk kuidas tema Jumala enda jaoks leidis. Lootusetus olukorras muutub meie mentaliteet, usk ja suhtumine. Tihtipeale on muutus tingitud enese jälgimisest sügavamal tasandil. Lastes juhtunul endast läbi voolata, hakkab aju püüdma uusi situatsioone. Mõttetöö liigub uuele lainele.

On palju ärimehi, kes on sattunud ülepeakaela võlgadesse ning seeläbi eneseusu kaotanud. Hoides kinni minevikust, ei olegi võimalik eelnevast elust lahti lasta. Alles siis, kui oled juba täiesti põhjas ning enam sügavamale minna ei saa, hakatakse tihtipeale olukorda selgelt analüüsima, võttes vastu otsuseid, mis ei rajane pingel ja ümbritseval negatiivsusel. Kui inimene olukorda endale tunnistab, oskab ta vaadata ja näha ka tervikpilti. Lihtne on öelda, et inimene peab taastama usu endasse. Seda on väga raske teostada, ent kui oled täiesti lootusetus situatsioonis, võtab intuitsioon juhtimise üle. Pääsemise loogika tugineb paljuski intuitsioonile.

Intuitiivse otsustusvõime on loodus meile andnud ning see küpseb keskkonnas, kus elame. Kui süda ühel hetkel juhtimise üle võtab, oleme leidnud pääsetee. Kui mitte, on olukord veidi lootusetum.

Be the first to comment

Leave a Reply