Inglismaal sündis hammastega beebi

hammastega beebiInglismaal Middlesbrough’s leidis aset sündmus, mis šokeeris vastseid lapsevanemaid. Nimelt oli nende pisikesel tütrel juba sündides suus kaks hammast.

Vastsündinud lapse vanemad loodavad esimese asjana pärast ilmaletulekut, et laps on terve ja temaga oleks kõik korras. Algab aeg, mis on täis hoolitsemist ja kohustusi pere kõige pisema heaolu eest. Inglismaal Middlesbrough’s James Cooki Ülikooli haiglas leidis aset aga küllatki haruldane sündmus, mis šokeeris pisikese tütre vanemaid täielikult.

8. septembril sündis 26-aastasele Briti naisele Vicki Griffithsile ja tema mehele Stevenile nende kolmas laps, seekord pisitütar, kellele pandi nimeks Eva Faith Griffiths. Sünnitus – nagu raseduski – kulges täielikult ilma komplikatsioonideta. Paraku sai perekond pärast sünnitust suure üllatuse osaliseks. Kui vastne ema oli suundunud duširuumi end pesema, märkas pisikese Eva Faithi isa Steven lapse alalõual välja paistmas kaht esihammast. See rabas algul nii isa kui ka hiljem pesuruumist naasnud ema. Seda kutsuti vaatama ka arstid ja ämmaemandad, kes olid samuti nähtust hämmastunud. Keegi ei osanud seletada, kuidas selline asi võimalik on.

Lapse ema ütles: „Pärast sündi ei hoidnud laps suud lahti ja seetõttu ei märganud keegi lapse väikeseid hambaid. Imelik tunne oli seda enda vastsündinud lapsel näha.” Ta lisas: „Kui ma algul mõtlesin last rinnaga toita, siis praegusel juhul pean selle ära jätma! Usun, et paljud emad saavad minust aru.”

Proua Griffithsi sõnul käisid nende tütart vaatamas erinevad arstid, kes ei suutnud nähtut uskuda. Pärast sünnitusmajast väljakirjutamist külastas proua Griffiths lastearsti, et teha kindlaks, kas lapsel hammastega probleeme ei teki. Läbivaatuse tulemusel nentis arst, et hammastega ei tohiks tekkida mingeid probleeme ja neid ei ole vaja eemaldada. Nüüd joob pisike Eva pudelist piima ja naeratab pidevalt.

„Paljud ütlevad, et laps on ilus, kuid keegi ei saa üle tema hammastest,” nentis Vicki. Lisaks kahele vanemale õele – 7-aastasele Elizabethile ja 5-aastasele Emilyle – on peres kasvamas nüüd väike staar, keda on tuldud pildistama isegi Austraaliast.

Tegelikult on selle nähtuse puhul tegemist nn sünnihammastega ja neid esineb iga 2000-3000 sündinud lapse vahel. Peamiselt tekivad esimesed hambad just alalõuga. Miks see just nii on, ei oska keegi veel lahti seletada.

Allikad: www.dailymail.co.my, www.gazettelive.co.uk, www.parentdish.co.uk

Foto: www.naijahomeandaway.blogspot.com/2013_09_01_archive.html

Be the first to comment

Leave a Reply